Elegance vnesená do obývacího pokoje

0
73
Reklama

Obývací pokoj je místem, kde se soustředí rodinný život. Hostíme zde návštěvy, relaxujeme u televize a povídáme si se svým partnerem. Jakou atmosférou bude obývací pokoj dýchat, to záleží na celkovém vybavení místnosti. Pokud milujete eleganci, proč si nezařídit moderní obývací pokoj s jednoduchou elegancí? Přinášíme vám tipy, co by vám nemělo v takovém interiéru chybět!

Kouzlení se šedivou barvou

Do elegantního obývacího pokoje se hodí šedá barva. Tato univerzální barva se výborně kombinuje s ostatními barevnými odstíny a promění obývák v luxusní prostor. Šedá barva podtrhne každý styl, zvlášť ten elegantní. Do šedé barvy můžete zahalit stěny, podlahu i nábytek. Aby obývák ale nepůsobil ponurým dojmem, osvěžte ho výraznými a živými barvami, jako je tyrkysová, hráškově zelená, slunečně žlutá nebo smyslně červená.

Dlažba místo plovoucí podlahy? Ano!

Věděli jste, že elegantnímu obývacímu pokoji bude nesmírně slušet dlažba? Možná by vás nenapadlo vyměnit plovoucí podlahu nebo koberec právě za dlažbu. Přitom ji zakoupíte v mnoha dekorech a vzorech, které imitují některé přírodní materiály. Netradiční, zato nesmírně luxusní je keramická dlažba od italského návrháře Roberta Cavalli, který proslul kolekcí dlažby a obkladů se zvířecími motivy v sérii Giaguaro Mask.

Elegance vnesená do malého obýváku

I malý obývací pokoj může být elegantní. Stačí správně rozestavět nábytek a zvolit vhodné doplňky. Pořiďte si černou, šedou nebo tmavě modrou pohovku a umístěte ji co nejblíže ke zdi, aby vznikl ve středu místnosti dostatek volného místa. Zapomeňte na masivní nábytek a upřednostněte závěsnou obývací stěnu a nábytek na nožičkách. Obývák zahalte do neutrálních, přírodních a světlých odstínů a závěsy slaďte s výmalbou zdí. Skvěle se do obývacích pokojů hodí obklady a dlažby série Room značky Atlas Concorde. Jemné tóny a příjemný povrch inspirovaný interiéry a koberci.

I na maličkostech záleží

Co by byl elegantní obývací pokoj bez kvalitního osvětlení? Neodmyslitelnou součástí místnosti je centrální lustr a stojací lampa se stmívačem, která vám navodí potřebnou intimní atmosféru. Dále vneste do interiéru barevnou dekoraci nebo doplňky s geometrickými vzory. Pomyslnou třešničkou budou závěsné květiny, orchideje všech možných barev nebo velká palma, která celý prostor osvěží.

Elegantní obývací pokoj můžete vyšperkovat k dokonalosti. Stačí se porozhlédnout po elegantním vybavení a doplňcích, které dodají obýváku tu správnou atmosféru. Nebojte se experimentovat s barvami. Inspirovat se můžete návrhy elegantních obýváků na internetu nebo popusťte uzdu své fantazii – věříme, že s našimi tipy se vám podaří přetvořit stávající obývací pokoj na elegantní!

Reklama