Graciézní exteriér se zahradním nábytkem

0
35
Reklama

Asi vám nepostačí pouze posezení v trávě. Zahradu či terasu si můžete užít i gracióznejší. Tak jako doma v obýváku.

Právě pro pocit pohodlí i venku vypadá současný zahradní nábytek jako interiérový.Samozřejmě, jen vizuálně, protože použité materiály musí splňovat vysoké nároky kladené na venkovní nábytek. Trendem jsou ty, které nevyžadují péči a lze je ponechat venku po celý rok. Kromě klasických materiálů se staví na jejich kombinaci. Populární jsou spojení dřeva a kovu či dřeva a ratanu, hned v závěsu za vedoucí dvojicí hliník – syntetické textilie.

Stálice

Největší stálicí je dřevo, které v zahradě působí přirozeně a hodí se téměř všude.Favorizované je tropické, zejména teakové. Jeho vlastnosti mu zaručují odolnost proti vrtochům počasí. Některých může zklamat, že jeho medovohnedá barva během jedné-dvou sezón získá stříbřitou patinu.

Hliník na čele

Obliba tohoto materiálu vzrostla díky jeho vlastnostem. Je lehký, pružný, nenáročný na údržbu, extrémně odolný proti vlivům počasí a výborně se kombinuje s jinými materiály.Současným hitem je spojení hliníku s výpletem z umělých textilií. Ty jsou stabilní a pevné, přitom prodyšné a jemné, pohodlné na sezení, nábytek netřeba doplňovat polštáři. Pokud se bez podušek neobejdete, vybírejte takové, které mají jádro z moderních rychleschnoucích pěnových hmot, používajících se i do sedacích souprav.

Ty si zachovají tvar a barvu i při praní. Svou pozici si drží nadčasový kovový nábytek.Tuto sezónu však poněkud subtilnější a v nových, méně tradičních pastelových barvách. No zůstává i čistá bílá klasika, z nabídky se neztrácí ani stříbrná, šedá a černá. Obáváte se, že každou sezónu budete běhat se štětcem a nábytek natírat?Nemusíte, lak se nanáší v několika vrstvách a vypaluje podobně jako u aut. Takový kovový nábytek lze považovat za bezúdržbový.

Dá se tomu zabránit pravidelným ošetřováním teakovým olejem , ale už ho nebudete moci označit za bezúdržbový. Nadšení postupně opadlo z ratanového nábytku, který ve venkovním prostředí časem ztrácí pružnost a praská. Nahradil ho však umělý ratan. Technika výroby je stejná, proto vzhledem vůbec nezaostává za přírodním.Navíc se neláme, nebledne, je lehký a bez údržby. Můžete ho ponechat venku, s výjimkou mrazu, proto ho na zimu raději zabalte.

Zaměřený na pohodlí

Pokud vám to venkovní prostor dovolí, vsaďte na sedací soupravu. Odpočinete a poleňošíte si v ní mnohem lépe než za jídelním stolem. A můžete se zde i pohodlně najíst. To, že se klade důraz na relax a pohodlí, se projevuje širšími a hlubšími lenoškami i pohodlnější židlemi, abyste si mohli na nich posedět i delší dobu.

hlinikovy-zahradni-nabytek-sestava-tornado-champagne2[162]

Reklama