Imitace pohledového betonu v interiéru

0
118
Reklama

Beton v interiéru? Přistane mu kombinace s přírodním dřevem nebo zajímavým solitérem výrazné barvy.

Délka realizace závisí na vašich požadavků. Čistě betonový povrch s nepravidelnou barevností a drobnými chybičkami hladkého povrchu bez typického rozčlenění stěny je hotový za tři dny. Imitace rastru a děr po konstrukci bednění ho o den prodlouží pro šachovnicovou posloupnost. První vrstva se nanáší na jakýkoliv povrch, tedy na zdravou omítku, sádrokarton, dřevo, sklo či plech. Podmínka je předpříprava penetračním nátěrem, případně lepidlem a síťkou. Cena této imitace betonu se pohybuje okolo 40 eur / m2.

Postup provedení imitace betonu v 9. krocích

1.krok

Na vybranou stěnu natřete penetrační nátěr dle typu podkladu – ať je nasákavý nebo nenasákavý. Po zaschnutí naneste hrubou omítku na bázi akrylátu, polymercementu nebo mikrocementy. Zrnitost, od 1 do 3, volte podle požadovaného efektu hloubky nedokonalostí. Pro nepravidelný efekt má být tato vrstva o odstín tmavší než povrchová jemná stěrka.

2.krok

Po 24hodinovém vytvrzení při teplotě minimálně 20 ° C vyměřte požadovaný čtvercový rastr, který bude evokovat členění betonové zdi od bednění. Pomocí šroubováku nebo řezáku vytvořte horizontální a vertikální rýhy. Zde má rastr 130 x 130 cm.

3.krok

V rozích každého vytvořeného čtverce vyznačte bod ve vzdálenosti 10 x 10 cm.

4.krok

Vyfrézujte do omítky kruhový otvor o průměru 33 mm.

5.krok

Vytvořené otvory budou připomínat díry po chráničce v konstrukci bednění.

6.krok

Před nanesením další vrstvy přelepte ochrannou páskou rýhování rastru. Pro jeho zachování nutné stěrku nanášet v šachovnicovém rozestupu čtverců. Po jejich zaschnutí následující den stejně upravte ostatní vynechány čtverce šachovnice.

7.krok

Naneste jemnou betonovou stěrku ve vybraném odstínu šedé. Ta může mít jemný nádech do hněda, zelena nebo červena.

8.krok

Zatímco je stěrka čerstvá, v místě vyfrézování v rozích čtverců vytvořte kruhový otisk pomocí speciálního plastového kroužku s průměrem 3 cm. Pro snadnější odstraňování po zatvrdnutí jej před vtlačením do otvoru natřete olejem.

9.krok

Opět nechte stěrku schnout 24 hodin při teplotě alespoň 20 ° C. Broušením odstraňte vytištěnou hmotu stěrky kolem dírek a nepravidelným přebroušením celé plochy
vytvořte hladký povrch s nedokonalostmi pravého pohledového betonu.

 

Reklama