V kuchyni využijte každý roh

0
400
Reklama

Kuchyňské linky ve tvaru písmene L či G jsou moderní, ale rohem se při nich nevyhnete. Jejich efektivní využití může být problematické. Ale i tato zdánlivě velká překážka se s trochou kreativity může proměnit na výhodu.

Mycí centrum

Jedním z častých způsobů využití rohu v lince je dřez. Obvykle je ústupkem v zájmu zachování volné pracovní plochy v lineární části linky. Rohové dřezy působí atraktivně, mají zajímavý design. Na trhu je mnoho typů, které jsou tvarově dokonale přizpůsobené pro instalaci v rohu linky. Existují typy na vsazení do pracovní desky i samostatné z různých druhů materiálů. Dolní skříňka pod dřezem obvykle slouží na odpadkový koš nebo čisticí prostředky.

Varná zóna

Dalším řešením je umístit do rohu varnou zónu. Nezbytností je předezdění stěny v 45 ° úhlu, na kterou se zavěsí digestoř. Záleží na vás, zda použijete kombinovaný sporák nebo varnou desku. Výrobci totiž nabízejí pro rohy speciálně tvarované varné desky, které nezasahují do vedlejších skříněk. Mohou mít tvar oválu či ledvinky a jsou dostupné v sklokeramice, plynu i indukčním provedení.Samostatná trouba tak může být na jiném místě v ergonomicky vyhovující výši.

Pracovní plocha

Rohovou část linky můžete využívat jako pracovní plochu. Pro pohodlný a bezpečný přístup nesmí být rohy linky ostré. Vhodné je, pokud jsou zaoblené nebo zkosené v 45 ° úhlu. Spodní skříňky můžete zcela vynechat a do volného prostoru umístit například odpadkový koš nebo servírovací stolek. Rohový prostor na pracovní desce může sloužit k odkládání různých elektrospotřebičů. Nebo si v něm můžete zřídit „vinotéku“. Víno v otevřeném regálu budete mít vždy po ruce a stane se dekorací.

Úložný prostor

S praktickým vnitřním vybavením skříněk můžete využít roh nejefektivněji. V hlubokých skříňkách se vejde množství věcí i potravin. Plně výsuvné zásuvky nebo otočné karusely odkryjí vnitřek skříňky nejspolehlivější. Podle typu skříňky jsou otočné koše různě tvarované. Mnohem pohodlnější přístup a větší přehled o zásobách získáte, pokud namísto samostatných horních a dolních skříněk osadíte do linky vysokou skříň.

Pohodlné sezení

Prostorná kuchyň je vhodná i pro kreativnější řešení. Pokud jste ochotni vzdát se pracovního prostoru můžete do linky zakomponovat vestavěnou lavici. V případě, že pohodlné sedáky a polštářky umístěte na nízké skříňky, nepřipravíte se ani o úložný prostor. Tento způsob sezení nejlépe sluší venkovský a rustikálně laděné kuchyni, která získá ještě větší útulnost.

2798121

Reklama