Italský interiérový design

0
37
Reklama

Italský interiérový design je fenomén. V moderní městské formě udává směr novým trendům, na venkově zase chytá za srdce jeho typický toskánský vzhled.

Italové jako národ s bohatou historií a kulturou byly již od antiky známí svým smyslem pro dobrý vkus a kreativitu v architektuře i dekoracích. Ve středověku obchodovali s luxusními látkami, které jsou v typických italských interiérech proslulé dodnes. V současnosti je italský interiérový design zárukou stylovosti, funkčnosti a precizního provedení.

V moderním hávu

Novodobý italský styl charakterizuje jednoduchá elegance okořeněná špetkou historie.Je lehký až vznešený. Nábytek disponuje čistými liniemi a kromě poutavého vzhledu klade důraz na praktickou stránku. Interiér inklinuje k světlým krémovým tónem s bílými doplňky, i když výjimky potvrzují pravidlo.

Alternativou může být i kontrastní černo-bílá kombinace se zlatými prvky. Každopádně, v typickém italském interiéru je velmi důležité světlo. Nesmí zde chybět luxusní lustry a plně využívá nové technologické možnosti LED osvětlení s příznačným nepřímým podsvícením struktur.

Strohý minimalismus, který byl donedávna blízký modernímu italskému stylu, střídá lehká eklektik. Kombinuje čisté linie s historickými solitéry. Trendová je kombinace interiéru s přiznaným starým kamenným nebo cihlovým zdivem, na jehož pozadí krásně vynikne moderní nábytek.

Nadčasový interiér

V obývacím pokoji dominuje kvalitní sedačka z pravé kůže s důrazem na pohodlí.milují výplň z peří a ležérní, přirozeně násadová tvar. Neodmyslitelnou součástí italských interiérů je umění: sošky, obrazy v zdobených rámech, které se dědí z generace na generaci, a luxusní doplňky z kvalitních textilií.

Venkovský styl italsky

Pro italský venkov je nejtypičtější toskánský styl, který se řadí spíše k těžším stylem.Působí útulně a harmonicky a charakterizuje ho přírodní kámen s patinou, terakota, masivní dřevo, kované detaily a zdobené solitéry. Toskánský styl vychází z elegance starších dob, zejména ze čtyřicátých let minulého století.

Velmi často využívá výklenky a niky s nasvícením. V kuchyni, která je spolu s jídelnou centrem, dominuje robustní kamenná nebo kovaná digestoř s příznačnou patinou.Mimořádně důležitou roli zde hraje textil – závěsy, potahy a koberce s typickým zdobeným vzorem.

ld_2i0a0018

 

Reklama