Jak dodat šmrnc všedním věcem

0
6
Reklama

Dodejte šmrnc všedním věcem na všedních místech v bytě

Kurátorské miniaranžmány na obyčejných policích se staly živým trendem, který dodává šmrnc všedním věcem na všedních místech v bytě.

Organizace a estetika

To jsou dva benefity, které z této jednoduché hry vyplynuly. Talismany, suvenýry, zapomenuté dárky, zkrátka drobnosti, které překážejí v zásuvkách, jsou "zakutrané" v rozích a pod postelí čekáním na další ukrývání. Prosté nástěnné police jsou po novém výkladními skříněmi právě pro tyto věci, byť ošklivé (cokoliv to už znamená). Ne však jen tak ledabyle pohozené a naskládané do řady. Právě důsledné kompozice a kombinace dodávají těmto prostým prvkem estetiku. V případě velkého množství papírů, štětců zda svíček poslouží kovové nebo proutěné koše, krabice nebo papírové sáčky. O něco výše tyto aranžmá posouvají doslovně prvoplánové dekorace – zlaté a měděné sošky, geometrické objekty, vázičky, obrázky. Vhodné je i doladění květy nebo osvětlením. To vše, jakož i rozsah, velikost, tvary, seskupení několika polic je jen nápověda, výsledek už má v rukou vedoucí kurátor.

Miniaturní scenérie mohou vzniknout naaranžovaným správného množství a typů prvků. Neméně důležitá je i volba police. Minimalistický aranžmá vhodně podpoří designová police, množství prvků se jednodušší ustálí na té úplně jednoduché.
Geometrie a lesk podpoří umělecký dojem z těchto prostých dílek. Působivý dojem vytvoří i plakáty s citáty nebo grafikami.
Kostky a okénka. Police nemusí být plochá deska. K dispozici jsou ovál, kostka, kvádr a nespočet dalších tvarů. Právě tyto menší "úložiště" jsou nejvhodnější na vzájemné seskupování.
Organizovaný chaos. Skupina drobných úložných prostor je doslova stvořená na vystavení nepotřebností. V tomto případě na obalu záleží.

Styl 1 Oživené zelenou

Přírodniny v jakékoli podobě působí přirozeným a zútulňujúcim dojmem. Zeleň, byť jen ve váze nebo lístky nalepené na stěnu, s sebou přinese svěžest.

Styl 2 Glamour skrumáž

Když se komora naplní a hejna věcí čekají na umístění, elegantní koše snesou a sladí i tuto nesourodou směs.

Styl 3 S výhledem

Široké parapety jsou charakteristické pro staré byty. Pomocí naaranžovaných doplňků budou místo masivní bariéry plnit funkci aranžované police.

Styl 4 Zcela obyčejné umění

Nestojí nic, ale hodnotu mají velkou. Staré fotografie, knížky a souhra několika nástěnných polic oživí fádní stěnu, řekněme v ložnici.

Styl 5 Na podkladě záleží

Nejen bílé stěny si zaslouží ozdobit. Tón v tónu sladěný miš-maš je extravagantnější, ale je vhodnou inspirací pro jiné barevné výlevy.

Styl 6 Industriální vintage

Vhodně se doplňující kombinace stylů je založena na podkladu z nástěnné koláže fotografií, která tento drobný aranžmá dělá mnohem osobnějším.

Styl 7 Barva k barvě sedá

Hledání vhodných barevných kombinací je náročnější, než by se zdálo. Pokud však ke zdi barvy nebe zvolíme barvy zeleně a země, nestoupá vedle.

Styl 8 Když jedna nestačí

I police samy mohou být ozdobou. Duté boxy s různě použitými materiály stačí doplnit už jen minimálně a domácí galerie je na světě.

Reklama