Jak oživit všední zástěnu na kuchyňské lince

0
70
Reklama

Zástěna … Ideální způsob jak být v kuchyni skutečně kreativní. Můžete se hrát s barvami, materiály, texturami i vzory. Výsledek může být skutečně ohromující.

Tyto jednoduché tipy dají vaší kuchyni zcela nový rozměr a co je nejlepší, za zlomek času, nákladů a s minimem úsilí.

1. Přidejte nátěr

Nejjednodušší a nejlepší postup jako prostor oživit. Pokud jste tedy spokojeni s materiálem, který na zástěně máte, jen se vám už nelíbí odstín, jednoduše zástěnu premaľujte. Navíc jednoduchým krokem tak můžete změnit vzhled celé kuchyně.Přidejte pár doplňků ve stejném odstínu, případně vytvořte viditelný kontrast a, hurá!Nová kuchyň jako ze škatulky je zde za pár minut.

2. Rustikální se dřevem

Pro ty, kteří mají rádi rustikální design, neexistuje lepší způsob, jak vynoviť zástěnu dřevem. Vše, co k tomu potřebujete, je dřevo dle vlastního výběru a pár hřebíků, případně lepidlo. Při zatloukání však pozor na kabely od elektřiny a rozvody vody.Dřevo nakonec ošetřete nátěrem, který zabrání případné vlhkosti.

3. Stylový plech

V minulosti byl cín neuvěřitelně drahý materiál a v kuchyních ho měli jen majetní. Dnes je stále poměrně nákladný, ale bez problémů seženete jeho levnou náhradu, tedy plechové desky, které dodají zástěně stejný vzhled, akorát za přijatelné ceny. Dokonce ho dostanete koupit is imitací potisku dlaždic. Klíčem k úspěchu je však mírnit se s doplňky, aby prostor nepůsobil velmi sytě a přeplněně.

4. Elegantní lišty

Obložit zástěnu nařezanými lištami je mimořádně rychlé a minimálně nákladné. Stačí je nalepit a pokud se rozhodnete pro zachování jejich přírodní nebo bílé barvy, máte hotovo.

5. Moderní zrcadlo

Pokud jde o moderní prostory, ideální je, pokud použijete kov, hladký kámen a reflexní sklo. Právě jejich použitím dosáhnete jedinečný design. Pokud vyhrálo zrcadlo, jednoduše ho nalepte a nejen, že si tím obnovíte kuchyni, rovnou ji i opticky zvětšíte.

o_4

 

Reklama