Jak vybrat ideální vinylovou podlahu

0
111
vinylové podlahy
Reklama

Pokud váháte, jestli si pořídit novou podlahu do svého domova nebo ne, protože se bojíte ceny, rozhodněte se pro vinylovou podlahu. Díky kombinaci cenové dostupnosti, odolnosti a elegance je perfektním řešením, jak nahradit dosavadní starou podlahu.

 Proč zvolit vinylovou podlahu?

Oproti ostatním typům podlahové krytiny nabízí tři velké výhody: nízkou cenu, jednoduchost instalace a odolnost.

Vinyl patří k nejméně nákladným druhům podlahové krytiny. Zaplatíte za něj pouhý zlomek toho, co za jiné krytiny, např. za masivní dřevo, keramické dlaždice nebo kámen. Cena ale není všechno.

Nejvetší výběr vinylových podlah v Praze najdete v showroomu v Letńanech a Karlíně.

Instalace vinylové podlahy je hračka, protože se jednoduše nalepí lepidlem na podkladovou podlahu nebo na podložení. Protože je to tak jednoduché, ceny za její instalaci bývají mnohem nižší než u jiných krytin. A pokud nechcete, nemusíte si na tuhle práci ani najímat podlaháře, instalovat vinyl zvládne i domácí kutil.  

Když podlahu nainstalujete, můžete počítat s tím, že Vám vydrží celé roky. Přestože je levná, vydrží opravdu dlouho, její průměrná životnost je delší, než byste čekali. Proto někteří výrobci kvalitního podlahového vinylu na něj dávají doživotní záruku nebo záruku na celá desetiletí. Dobře totiž vědí, jak jsou jejich výrobky trvanlivé.

Na rozdíl od jiných materiálů je kvalitní a dražší vinyl zcela nepropustný pro vodu a vlhkost. Protože je bezpečně přilepený, nemůže se pod něj dostat vlhkost, proto se často používá do kuchyní a do koupelen. Když na vinyl něco rozlijete, příliš se nestane. Stačí nepořádek pouze vytřít hadrem. To však není možné u masivního dřeva nebo mramoru, kde by Vám na podlaze zůstala pokroucená místa a/nebo skvrny.  

Vinylová podlaha dobře snáší vodu, proto ji můžete umývat tradičním způsobem pomocí mopu a kbelíku s vodou. A můžete zcela zanechat kupování drahých speciálních čisticích prostředků nebo leštidla.  

Vinyl také dobře snáší velký provoz. Ať už potřebujete podlahu, která odolá působení Vašich děti či domácích mazlíčků, anebo podlahu v kancelářské budově, která vydrží chození mnoha zaměstnanců, vinyl je v každém případě pevný materiál.

 Možností je nekonečně. Dávno pominuly doby, kdy existoval pouze nevkusný levně působící vinyl. Výrobci vinylu se po celá desetiletí snažili, aby vyvinuli nové designy a vlastnosti vinylu.

 Pokud chcete co nejlevnější podlahu, jsou pro Vás vhodné vinylové pláty. Bývají ve velkých rolích, které jednoduše rozvinete a přilepíte k podlaze. Nemyslete si však, že je přitom vzhled zatlačen do pozadí. Vinylové pláty mohou mít vzory, které vypadají jako jakýkoli jiný podlahový materiál: dřevo, žula, dlaždice nebo mramor. Když je nainstalujete, ostatní ani nemusí poznat, že nechodí po pravém přírodním materiálu.

Pokud byste chtěli dosáhnout skutečně autentického vzhledu keramických dlaždic, avšak za nižší cenu, sáhněte po vinylových dlaždicích. Vypadají tak realisticky, že si budou všichni myslet, že jste si pořídili pravé keramické dlaždice. A protože nejsou ve velkých plátech, jejich instalace je mnohem snadnější. Někdy mívají dokonce naspodu samolepící vrstvu, ze které pouze strhnete ochranný papír a nelepíte je na místo. Jejich instalace je tak jednoduchá, že ji zvládne sám i začátečník. Za jediný víkend tak můžete mít hotovou novou podlahu.

Pokud chcete vzhled masivního dřeva, avšak s nižšími náklady, zvažte vinylové podlahové desky. Vinylové desky skvěle napodobují dřevo, jsou to dlouhé úzké pásy vinylu. A protože na každé desce bývá jiná struktura dřeva, můžete pomocí vinylových podlahových desek dosáhnout podlahy, která neuvěřitelně realisticky imituje dřevo.

Stejně jako dlaždice se i desky velmi snadno instalují. Desky rovněž často mívají naspodu samolepící vrstvu, anebo se skládají do sebe. Pokud dokážete složit puzzle, dokážete si poradit i s vinylovými podlahovými deskami.

Ať už si zvolíte vinylové pláty, dlaždice nebo desky, můžete dosáhnout jakéhokoli vzhledu, jaký si budete přát. Vinyl se vyrábí prakticky ve všech barvách a vzorech. A některé druhy jsou dokonce ražené, tj. reliéfní, takže mají realisticky a luxusně působící texturu. Ať už vybíráte podlahu do jakéhokoli interiéru, vždy si najdete vhodného prodejce který se specializuje na prodej podlahových krytin. Vinylovou podlahu nevybírejte v obchodních řetezcích, které nemají kvalitní podlahy a velký výběr. Výběr podlahy nechejte na odbornících. Při výběru není důležitá pouze podlahová krytina, ale i podklad a podložka. 

Reklama