Jak zkombinovat kuchyňský ostrůvek se sezením

0
1014
Reklama

Přemýšlíte nad možnostmi jak zakomponovat sezení buď přímo do kuchyňského ostrůvku, nebo jej na něj plynule napojit?

Kuchyňský ostrůvek se stal trendem otevřených kuchyní, které jsou součástí velké společenské zóny. Kuchyňský ostrov vytváří jakousi pomyslnou hranici mezi kuchyní a obývacím pokojem, ale zároveň je i vizuálně propojuje do jednoho celku.Samozřejmý předpoklad je mít pro ostrůvek dostatek prostoru.

Počítejte se sezením

Taková řešení přinášejí mnohé výhody. Pocit většího prostoru než v samostatné uzavřené kuchyni, při situování varné zóny na ostrůvek budete při vaření v kontaktu se společností v obývacím pokoji.

Každodenní život ukázal, že při navrhování ostrůvku se vyplatí myslet právě na sezení. A to nemusí být automaticky jen barové, klidně sem umístěte jídelní židle a vytvořte si příjemné místo na rychlé snídani. Jedna z možností je napojit na ostrůvek standardní jídelní stůl.

Naše zkušenost

Nejednou jsme se setkali s názorem domácích, že i když nejdříve jich lákalo barové sezení, později ho změnili na klasickou výšku, která  jim z dlouhodobého hlediska vyhovovala více. Optimální výška desky ostrůvku je 95 cm.

A na závěr si nenechte si ujít zajímavé řešení na míru vyhotovené sedačky, kterou architekt zakomponoval přímo do kuchyňského ostrůvku. Oslovil by vás takový nápad?

archello

Reklama