Koupelna, která vás přesvědčí, že se nemusíte bát černé

0
24
Reklama

Víte například i to, že černá barva v interiéru je charakteristická pro znamení býka nebo i to, že černý pracovní povrch či skříňky, jsou top trendem kuchyní této sezóny. Hodí se i do koupelny?

Tmavá, neosobní, smutná – tak mnozí černou vnímají. Pokud se však zaměříme na její nadčasovost a elegantnost, v interiéru může dokonale zazářit. Umíme si ji představit v obývacím pokoji, kuchyni, dokonce i ložnici a dnes se podíváme do koupelny.

Ve správné kombinaci

Aby jste se ve své koupelně necítili jako v jeskyni, ale přece jen se nebojíte po černé sáhnout, využijte ji v prostoru v té správné kombinaci. Nesmrtelným je spojení černé s bílou, avšak tato barva má jednu obrovskou výhodu. Hodí se ke všemu, takže ať už ji spárujete s jasnou žlutou, starorůžovou nebo tyrkysovou, nikdy nešlápnete vedle.

Na obkladu i sanitě

Představte si jak elegantně musí působit lesklá, volně stojící vana uprostřed ačkoli čistě bílého prostoru? A co tak černé umyvadla? Stejně luxusní! Sanita se může stát vaší volbou číslo jedna v případě, že chcete svou klasickou koupelnu oživit právě černou. Odvážnější ale mohou sáhnout po černých obkladech, podlaze, či černém stropu, které již s místností zapracovat více. Volbou by měly být zejména větší koupelny, protože černá barva jejich automaticky opticky zmenší a malou koupelničku bychom ještě zmenšovat určitě nechtěli.

Má to ale háček

Nejsme tu proto, abychom vám táhli medové motouzy pod vousy a proto musíme podotknout i jednu nevýhodu černých obkladů či sanity ve vaší koupelně. A je jí samotná voda. Pokud nemůžete vystát stopy po kapkách či bílé šmouhy tvrdší vody již na vašich pochromovaných detailů v koupelně, po černé bychom v tomto případě určitě nesahaly. Jedině pokud jste připraveni černé povrchy pravidelně čistit. ALE! Tuto nevýhodu lze ale přelstít tak, že váš obklad nebude lesklým černým provedením, ale bude melírovaný tóny bílé či obsahovat alespoň jemný vzor či strukturu. V tom případě nebude po šmouh od vody ani vidu ani slechu.

4

Reklama