Jaká bude nejlepší podlaha do koupelny

0
151
Reklama

No přece keramická dlažba, ne? Naštěstí dnes už výběr podlahové krytiny do koupelny není takto striktně omezen. Kromě keramické dlažby může být podlaha z kamene, korku, dřeva nebo litého betonu. To, kterou si nakonec vyberete závisí na vašich představ o vzhledu, údržbě a ceně.

Keramika stále letí

Pestrá nabídka v obchodech svědčí o tom, že keramická dlažba neřekla své poslední slovo. Za její oblíbeností u zákazníků stojí množství kvalitativních vlastností. Dlažba je dostatečně tvrdá a nenasákavá, odolná vůči vlhku a otěru. Důležitou podmínkou je, aby nebyla kluzká.
Pestrý výběr barev a vzorů naplní představu širokého spektra uživatelů. Svým vzhledem může dokonce imitovat dřevo nebo kámen.

Litý beton

Podlaha z betonu zní trochu průmyslově, ale vůbec se jí nemusíte bát.Vytvoří dokonale rovný a hladký povrch, který není náročný na údržbu. Zásluhu na stoupající popularitě lité podlahy má úplná absence spár a vzhled, který ji umožňuje aplikovat v koupelnách různých stylů. Představa šedé nevzhledné podlahy je mylná. Do betonu se přidávají barevné pigmenty takže klidně můžete mít modrou nebo červenou podlahu.

Dřevo

Nesmíme zapomenout na dřevo – přírodní materiál, který má své skalní fanoušky. Díky impregnaci a dalším úpravám jej můžete bez obav použít ve vlhké koupelně. Dřevo na podlaze zaujme svou krásnou kresbou a strukturou. Do koupelny jsou ideální především exotické dřeviny, například wenge, teak, bambus, merbau. Z našich dřevin jsou vhodné například buk, ořech nebo dub. Dřevěná podlaha je příjemná na pohled i dotek a nemusíte se bát množení plísní. O dřevěný nábytek se však třeba vědět postarat .

Korek

Korková podlaha vytvoří měkký a teplý povrch. A její výhodou je snadná instalace – lepením. Odolnost vůči vlhkosti a mechanickému poškození zaručí korku vrstva keramického laku. Pokud se vám při barevnosti vybaví v mysli představa zátky do láhve, mýlíte se. Korek má svou charakteristickou kresbu, ale na trhu je dostupných více než 80 odstínů, od světlých až po tmavé. Korková podlaha je nehořlavá, antistatická, neklouže na ní a je vhodná i pro alergiky.

Kamenná – z přírodního i umělého kamene

Kámen je díky své tvrdosti a různorodosti dalším vhodným kandidátem na podlahu v koupelně. Přírodní nebo umělý kámen působí moderně a potěší nejen svou zajímavou kresbou, ale i odolností vůči chemickému a mechanickému poškození. Velkoformátová dlažba z kamene umožňuje minimalizovat množství spár a díky přesné kalibraci je dokonce až eliminovat. Tato podlaha je mimořádně vhodná na podlahové vytápění.

Reklama