Malá kuchyně: 5 designových triků, jak ji zvětšit

0
65
Reklama

Když má kuchyň sotva 3 m², třeba uvažovat kreativně – a vsadit na optické iluze, aby vypadala větší.

Samozřejmě, vždy záleží na konkrétním rozmístění velkých elektrospotřebičů a tvaru kuchyně, ale těchto pár univerzálních tipů využijete všude.

1. Kouzelná zrcadla

Zázračné zmizení věcí – to je jedna z minimálně čtyř schopností dobře umístěného zrcadla. Pokud tedy chcete, aby kuchyň vypadala prostornější, umístěte do ní velké zrcadlo. Například jako zástěnu. Ovšem pozor! Zrcadla mají zároveň nepříjemnou vlastnost násobit věci. Čili pokud bude na kuchyňské lince nepořádek, uvidíte ho dvojnásobně více.

2. Skleněná dvířka

Další způsob, jak vyvolat iluzi hloubky, je použít na některých skříňkách v kuchyňské linky dvířka se sklem. Zejména, pokud bude mít skříňky vnitřní osvětlení. Výhodou tohoto řešení je, že budete mít lepší přehled o tom, co se kde v kuchyni nachází. A naopak menší nevýhodou je, že dojem bude dobrý jen tehdy, pokud ve skříňkách udržujete pořádek.

3. Bílá barva

To je známá věc nejen v módě – bílá barva je v malé kuchyni vynikající. A to tak na lince, tak na stěnách. Chcete-li dojem prostornosti ještě více znásobit, vyberte si dvířka s lesklou povrchovou úpravou.Způspbů, jak prosvětlit kuchyni , je však více.

4. Otevřené police

Možná to zní banálně, ale je to tak – otevřené police namísto uzavřených skříněk s dvířky opticky zvětšují prostor.  Otevřené police působí odlehčeně, vzdušně, zejména, pokud jejich nezapracete k prasknutí. Jejich menší nevýhodou je opět to, že pokud má být dojem dokonalý, je třeba na ně mít stále pořádek.

5. Prosté linie

Klíčem k optické iluzi prostoru není jen pořádek, ale také jednoduchost linií. Detaily bez zbytečných příkras, rovné linky, snadno čitelné struktury jsou v malé kuchyni velmi důležité.

Reklama