Nenáročné balkonovky Million Bells jsou vděčnější než petúnie

0
1505
Reklama

Million Bells vás na balkoně či terase odmění bohatým kvetením a záplavou barev i když se o ně nepostaráte na jednotku.

Miliónbelky (Million Bells) získaly svůj název podle „milionů“ zvonků, které připomínají jejich květy. Ačkoliv se podobají petúnie, patří do rodu Calibrachoa apod takovýmto označením je můžete najít i v nabídce zahradních center.

Překrásné a nenáročné

I když se milióbelky podobají petúnie, jsou méně náročné . Bohatou záplavou pestrých květů vás potěší i tehdy, pokud jim neutrafíte ideální umístění či vláhu.

 Nejkrásnějších květin se dočkáte na slunném místě, slunce by však nemělo příliš pálit a vysoušet lístky a lupeny. Pro skutečně bohaté kvetení je důležitá dostatečná zálivka a pravidelné hnojení (asi jednou až dvakrát za týden) hnojivem pro kvetoucí balkonovky, surfinie.

Pěstují se v závěsných nádobách, ale můžete si jimi na léto i olemovat vyvýšený záhon.

Bohatá nabídka

Miliónbelky nabízejí na výběr květiny modré, bílé, žluté, červené, oranžové, růžové či fialové barvy. S příchodem večera či deštivého počasí se květy některých odrůd zavírají, jiné mohou jemně změnit svůj odstín.

Nezapomeňte na drenáž

Když si budete do truhlíku vysazovat zakoupené sazenice, určitě nezapomeňte na dostatečnou drenážní vrstvu. Pro krásný svěží vzhled sice potřebují miliónbelky dostatek vláhy, ale přemokření jim nesvědčí, mohli by začít vyhnívat.

Reklama