Jak vytvořit nadčasový dětský pokoj

0
128
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři.Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Napsala nám paní Helena, která v má v současnosti dcerku Emu ve věku, kdy už pomalu odchází z ložnice rodičů a připravuje se do vlastní pokojíčku. Zajímalo ji, jak vytvořit dekor pokoje v znamení nadčasovost. Zkrátka tak, aby z toho její malá princezna o rok či dva nevyrostla a nebyl by potřebný velký zásah do prostoru. Zeptali jsme se tedy našich šikovných designérek Ivany a Simony a ta paní Helene radí:

Při vytváření nadčasové pokojíčky pro děti je nejdůležitějším aspektem barevnost. Vybírejte z neutrálních barev jako bílá, šedá v kombinaci se dřevem, které celý prostor ,, oteplí ,,. Typické barvy pro holčičí a klučičí pokoj vybereme na doplňcích, které nejsou finančně náročné než např. závěsy, koberec, polštáře. Dají se po pár letech snadno vyměnit.

Hodně udělá i barva stěny. Nedoporučujeme vymalovat celý pokoj jednou chromatickou barvou. Zvolte raději jednu stěnu, která je nejvíce viditelná a nenacházejí se na ní okna. Efekt by nebyl tak výrazný. Tapeta dokáže navodit v pokojíčku velmi příjemnou atmosféru a oživí ji. V nabídce je mnoho motivů.

Co se týče nábytku, při zařizování myslíme i na potřebu většího počtu oblečení pro starší děti. Proto pokud máte doma 3 roční holčičku, zvolte komodu i velkou skříň nebo šatna, v níž může mít zatím umístěny hračky.

Reklama