Jako od sluníčka

0
4
Reklama

Pokud patříte mezi vyznavače zdravého životního stylu, chcete vypadat zdravě a být opálení po celý rok, můžete si doma zřídit solárium. Pokud spojíte saunování s pobytem v soláriu, dosáhnete požadovaný efekt, aniž byste museli chodit na dovolenou – vše budete mít pod jednou střechou.

Zdrojem záření v soláriích jsou buď UV zářiče, nebo vysokotlaké lampy. Při provozu třeba přebytečné teplo odvádět a vytvořit snesitelné prostředí. Větrat lze dvěma různými způsoby. Prvním z nich je chlazení pomocí ventilátoru umístěného přímo v soláriu. Ventilátor vhání do trubic chladnější vzduch a ohřívaný vzduch proudí volně do místnosti. Druhou variantou je napojení solária na samostatný větrací systém, který není závislý na větrání dané místnosti.

Prostorové uspořádání a umístění ozařovacích trubic závisí na jejich použití. Výšku prostoru solária určuje druh umístění a zářiče. Solárium musí být dobře a snadno větratelné, nejlépe přirozeným způsobem (oknem) nebo nuceným oběhem. Místnost, ve které se zařízení nachází, by měla mít neklouzavou podlahu, kterou lze čistit a dezinfikovat. Stejná kritéria platí i při údržbě stěn a stropu.

Reklama