Topení. Viditelné nebo skryté

0
2
Reklama

Zvolit deskový radiátor na zeď, nebo moderní podlahový konvektor? KORADO dává na výběr mezi oběma, záleží jen na prostorových možnostech bytu a osobním vkusu. Navíc, při pořízení moderního topení ušetříte i na nákladech za vytápění .I když základním úkolem topení je vyhřát interiér, stále více se na něj dívá i jako na prvek, který významně ovlivní celkový vzhled bytu. Roli přitom hrají nejen prostorové možnosti a celkové zařízení bytu, ale i vlastní architektonické řešení bydlení. V moderních interiérech pyšnících se výraznými prosklenými prostory se totiž místo na radiátor hledá jen těžko. Přesto se deskové radiátory ani v budoucnu nemusí o své místo na trhu bát.

Konvektorové systémy umožňují zaměřit se v interiéru výhradně na design. Protože jsou umístěny pod podlahou a prozradí jejich pouze mřížka v podlahové krytině, nijak nenarušují koncepci prostoru. Bydlení zůstane jeho vzdušnost, vyniknou francouzská okna, vstupy na terasu či velké prosklené plochy. Při tomto typu vytápění se teplo do místnosti dostává prouděním čili konvekcí. Dochází k cirkulaci, při které teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze. Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje, byt přitom vytopíte s minimálními náklady. Poslední novinka, kterou je podlahový konvektor KORAFLEX FW, umožňuje interiér nejen vytápět, ale zvládne ho v případě potřeby i chladit. Komfortní tepelnou pohodu zajistí i v místech s vyššími tepelnými ztrátami, kterými jsou právě velké prosklené plochy. Díky důmyslné technologii ho lze navíc i zapojit do systému inteligentního řízení budov.

Radiátor na stěnu je řešením do tradičnější řešených interiérů a pro ty, kteří upřednostňují tzv. sálavé topení. Nevzhledný žebrový však už dávno nahradil deskový. Dokáže poskytnout vysoký výkon, na rozdíl od svého předchůdce však zabere méně místa, vyznívá subtilnější a také se snadněji udržuje. Jediné, co se nezměnilo, je preference jeho barevnosti zákazníky, zde stále vede tradiční bílá. Deskový radiátor je oblíbený iv případě rekonstrukcí. Například typ RADIK KLASIK – R umožňuje vyměnit starý radiátor bez nutnosti řezat nebo svařovat trubky. Nové topení vypadá nejen efektně, ale umožňuje snížit náklady na vytápění o 20 – 30% ročně. Výměnu čtyř starých radiátorů za nové je možné zvládnout zhruba za 5 hodin.

Reklama