Jednoduché tipy jak doma vykouzlit atmosféru moderního venkova

0
11
Reklama

Propadly jste venkovskému stylu, ale projedli jste se už jeho klasické podoby? Postačí několik šikovných tipů a znovu se ho nebudete vědět nabažit.

Venkovský styl je udávajícím stylem posledních sezón a spolu s industriálním, skandinávským a boho stylem či minimalismem kraluje ve všech obchodních řetězcích s nábytkem a bytovými doplňky. Nastal však čas, kdy se ho mnozí z nás skutečně „projedli“ a bílé ošoupané příborníky nebo trošku rezavé měděné doplňky a kovové židle už nemohou ani vidět. I venkovský styl však víme díky pár drobnostem posunout na novou úroveň, kterou si znovu na nějaký čas oblíbíte. Jak na to?

  • Přidejte trošku industriálního stylu. Chce to ostřejší hrany a odvážné, moderní barvy jako petrolejová nebo hořčicová. Nic nezkazíte ani odhalenou cihlou, nábytkem elegantního tvaru a textiliemi s  květinovým vzorem v moderním provedení .
  • Inspirujte se DIY (udělej si sám) videi a vyrobte si moderní doplňky sami. Stále jsou trendy zvířecí vzory anglického venkova jako králíci či lišky, nezapomínejte také na jutu a dostatek dřeva a přírodních tónů.
  • Chce to i trošku volnosti, co říkáte? Její typickým představitelem v bytovém designu je tzv. boho styl. Etno vzory, nějaké ty třásně, řídké tkaniny a znovu hodně mnoho květin.
  • Zapomínat netřeba ani na  pastelové barvy , které k venkovskému stylu neodmyslitelně patří. Stejně tak i dotyk retra ze 60. let.
  • Pokud vám přece jen odvážná barevná škála není moc pochuti a rádi byste sáhli po něčem neutrálnějším mimo pudrové růžové či mentolové, tou správnou volbou bude několik odstínů matné šedé.
  • Bát se netřeba ani mixování vzorů, což však má svá pravidla.
Reklama