Kancelářské skříně a skříňky

0
22
Reklama

Na první pohled jsou skříně zcela nezajímavým kusem nábytku . To však platí jen do doby, kdy se na ně díváte optikou praktického zařízení bez dalších funkcí. Ano, kancelářské skříně a skříňky mají být v první řadě především o využitelnosti , ale vůbec nemusí být jen obyčejným kusem nábytku.

Dnes je možné kancelář i domácí pracovnu zařídit velmi zajímavě . Stačí se podívat na některé inspirace z tematických časopisů o bydlení a je jasné, že už zdaleka nejde jen o strohý prostor bez vlastní duše. Podívejte se, jak se dá kancelář pomocí skříní a skříněk změnit k nepoznání!

S posuvnými dveřmi i klasické

Při výběr skříní a skříněk máte na výběr už nejen klasické skříně s otevíráním ven , ale i posuvné kancelářské skříně. Hodí se tam, kde chcete šetřit místo a zároveň tam, kde vyžadujete více elegance a čisté linie bez různých klik, držáků a podobně. Na výběr máte různé druhy skříní, většinou s policovými systémy uvnitř.

Pokud se rozhodnete pro běžné kancelářské skříně, stále si můžete vybrat takové, jejichž design i přes úchytům bude ladit s ostatním nábytkem a zařízením v pracovně. Velmi šikovné jsou zejména rohové skříně , které mohou ukrývat nejen poličky, ale i zásuvkové systémy.

Hledáte diskrétnost? Kupte kancelářské skříně na zámek

V případě, že preferujete více soukromí a zabezpečení, můžete zkusit speciální skříně a skříňky se zámkem . Na rozdíl od běžných skříní , tyto kancelářské skříně se hodí zejména do sdílených prostor, kde vám záleží na bezpečí uschovaných listin a dokladů.

Zpravidla jde o skříňky na zámek k, který chrání určitou část skříně, případně může jít io celozamykateľné skříně. V tom druhém případě jsou tyto kancelářské skříně obvykle policového typu a uvnitř se již nenachází žádná uzamykatelná část. Už dávno také platí, že nemusí jít nutně jen o plechové nevzhledné skříně, ale také o  zajímavé designové kousky.

Policové skříňky na dokumenty a listiny

Pokud máte velké množství dokumentů nebo šanonů , vyzkoušejte například kancelářské skříně plné polic a různých regálů. Díky flexibilnímu nastavení výšky polic sem dáte jakékoliv dokumenty, které však zůstanou efektně skryté před zraky ostatních . Navíc opticky tím udržíte v pracovně pořádek.

Pokud hledáte vzdušnější řešení, můžete zkusit i otevřené policové kancelářské skříně a to v různé výšce a šířce . Tyto se výborně hodí namísto klasických knihoven a knihovních systémů, protože poskytují mnohem lepší stabilitu a vizuálně jsou robustnější a kompaktnější.

Sladit můžete klasické stojaté skříně a  skříňky na stěnu s policemi nebo i s  kombinací polic a dvířek . Pokud máte dostatek prostoru na stěně , půjde určitě o netradiční a zajímavé řešení, které oživí i tu najfádnejší kancelář na světě!

Barva a styl, které zapadnou do pracovny i kanceláře

Kromě toho, že můžete do své kanceláře i pracovny zkombinovat několik druhů a typů skříní a skříněk , můžete je zkusit sladit barevností i stylem . Nepodceňujte tyto aspekty, uvidíte sami, že jsou velmi důležité pro celkový dojem a atmosféru. Ty jsou zas alfa a omega klidného a produktivního pracovního prostředí.

Při barvách se můžete zkusit zaměřit na tradiční a konzervativní, například černou, hnědou nebo šedou, případně můžete experimentovat s vícebarevným nábytkem . Tabu by neměly být ani netradiční barvy, ale jen tehdy, pokud se hodí ke stěně, podlaze nebo jinému zařízení.

Co se týče stylů, kancelářské skříně si vybírejte podle okolních podmínek:

  • do typické městské kanceláře zejména moderní, současný a klasický styl
  • pokud máte kancelářské prostory v bývalé průmyslové budově , doslova ideálním řešením jsou industriální skříně
  • pokud máte pracovnu doma nebo ve starším tradičním domě , vyzkoušet můžete i venkovský styl s masivním dřevem

I kancelářské skříně nabízejí velký výběr materiálů

Podobně jako při jiném zařízení do domácnosti či pracovny , i kancelářské skříně a skříňky si můžete materiálem přizpůsobit plně na svůj obraz. Bezpochyby nejčastější volbou je dřevo, případně levnější dřevotříska . V tomto případě stačí zvolit už jen vhodný styl nebo strukturu povrchové úpravy, abyste sladili s dalším vybavením.

Neměli byste se ale bát ani trochu experimentovat. Zkusit můžete i méně tradiční materiály nebo jejich kombinace , například sklo s kovem . V tomto případě může jít například o industriální typ skříní s poličkami, které mohou být buď sladěné s ostatním nábytkem, nebo můžete zkusit kontrast materiálů.

Při materiálech si dejte ale pozor na následující vlastnosti:

  • nosnost – materiál ovlivňuje i to, jakou váhu budete moci do kancelářské skříně uložit a nepřímo tedy ovlivňuje i na kapacitu
  • povrchová úprava – na první pohled nevýznamný faktor, no třeba uznat, že má vliv na trvanlivost, například při dřevotřísce třeba dívat na barevnou stálost a zejména na rohy či okrajové lišty skříňky
  • stabilita – kancelářské skříně by určitě neměly být labilní a to ani tehdy, jestliže se jedná o menší rozměr; kovové jsou v tomto nejlepší , ale absentuje u nich hezčí design

Inspirujte se i nakupujte online

Jak vidíte, ani kancelář či pracovna doma nemusí být vůbec fádní a nezajímavé . Pokud sladíte funkčnost spolu s designem a vhodným barevným odstínem, získáte nejen opticky zajímavou místnost, ale zejména inspirativní místo pro práci. Na internetu lze nalézt velké množství takových inspirací do kanceláře a pracovny.

 

 

Reklama