WC s bidetem

0
865
Reklama

Co tak dopřát si hygienu a pohodlí v jednom ? Bidet vám takovou kombinaci dokáže poskytnout. Nicméně, ne každý má na toaletě nebo v koupelně dostatek místa na samostatné WC a samostatný bidet. Vhodným řešením je proto WC + bidet dva v jednom.

WC je doplněno o bidetovou trysku, která se napojuje na zdroj vody pomocí flexihadice. Kvalita hygieny se tak posouvá o úroveň výš , i když se na první pohled může zdát, že jde o běžný typ WC. Je však efektivně šetření prostoru přímo úměrné úspoře za volně stojící bidet?

WC + bidet v jednom

Komfortní hygiena nemusí být velkou neznámou. V podstatě jde o  systém toalety s integrovanou bidetovou tryskou (často s nastavitelným hrotem), ne o elektronickou verzi či výsuvné mechanismy. Ovládá se externě, a to prostřednictvím ventilu nebo směšovací baterie.

Na zdroj vody se může napájet podomítkovým ventilem, baterií, rohovým ventilem a podobně. Záleží to na tom, zda se jedná o kombinované WC s bidetem nebo závěsné. V každém případě jde o úsporné řešení z hlediska šetření vody. Obvykle má splachovač nastavitelné množství vody na 3/6 l.

Protože se bavíme o kombinaci 2 v 1, jde o ideální řešení nejen do domů, ale i do bytů. Ceny jsou přitom srovnatelné s cenami WC mís na trhu. V úvahu ale vezměte i náklady spojené s instalací a baterií, která je ne vždy součástí produktu. Výsledná částka se totiž odvíjí také od toho , jaké množství funkcí bidet nabízí . To je však spíše doménou elektronických sedátek.

Bidetová sprška jako samostatná jednotka

Používání výhradně toaletního papíru  po toaletě stále mnozí považují za dostatečný způsob intimní hygieny. Pravdou však je, že ten ne vždy dokáže odstranit všechny nežádoucí mikroorganismy . Použití sprchy je nepochybně vhodným řešením, ale na tu je ne vždy čas.

Bidetová sprška však mnoho času nezabere a navíc, předchází vzniku infekcí , zánětlivých procesů při hemoroidech a gynekologických problémů. Hodí se pro „všechny“ věkové kategorie. Používání ocení mladší generace, ale také senioři a imobilní lidé. Nezapomeňte ani na koupelnové příslušenství , které zmíněné činnosti usnadní.

Samostatná bidetová sprška k WC je cenově dostupná. Umožňuje manipulaci a  pro její mobilnost ji můžete využít i pro praktické účely , například naplnění kbelíku a podobně. Za minus však lze považovat „dodatečné kapání“ i po zastavení vody (podobně jako při klasické sprše).

Bidet není žádnou novinkou mezi armaturami

Jeho historie sahá do 17. století. Ačkoliv jeho původním místem byly ložnice, používá se v bezprostřední blízkosti WC (i když dnes už může být přímo jeho součástí). Hodí se zejména do větších koupelen , přičemž může obsahovat několik komfortních a hygienických funkcí.

Na Slovensku stále není běžnou součástí domácností, i když v mnoha zemích jde o standardní a nutné zařízení (například západní Evropa, Asie, Střední východ). Daná tematika je v našich končinách citlivá a možná právě proto je bidet vnímán jako luxusní položka a ne hygienická „pomůcka“.

 

Elektronické bidetové sedátko je komfort v pravém smyslu slova

Jde o jednoduché připevnění k toaletní míse . Základem je, aby její rozměry korespondovaly s vybraným typem bidetové sedátka. Jelikož v podstatě mluvíme o elektronice, samozřejmostí by měla být zásuvka v blízkosti WC (maximálně 1,5 m od toalety) s výkonem 230V / 50Hz.

Elektronický bidet je opravdu komfortní hygienou , a to i díky množství různých přídavných funkcí (teplota vody, tlak, sušení, typy proudu, topné sedadlo a podobně). Nastavitelnost sprchových ramen si můžete zvolit jako proud po stolici, malé potřebě, během menstruace, jako masážní proud či „dětskou sprchu“.

Pokud jste se rozhodli pro elektronické bidetové sedátko, věnujte pozornost ohřevu vody a příkonu elektřiny. Jen tak si budete jisti, že teplá voda bude standardem. Příkon 850W ji zaručí (průtokový ohřívač stíhá průběžné doplňování), a tak vás či jiných členů domácnosti studený proud nepřekvapí.

Proč říci ano WC s bidetem?

Jednoznačné ano patří hygieně . Toaletním papírem ji totiž nikdy nedosáhnete v potřebné míře. I když mnozí mohou namítat a bidet považovat pouze za luxus, pravdou je, že po vyprazdňování by mělo být umytí intimních partií samozřejmostí. Každý, kdo ho dlouhodobější používal, by si už fungování bez něj neuměl představit .

Výhoda spočívá i v úspoře . Faktem je, že prvotní investice je poměrně vysoká, a proto se původní plány o koupelně  nebo toaletě často rozplynou. Přemýšlejte ekologicky, nic nemusí vyjít na zmar. Nastavení úspory vody či nevyhodené peníze za toaletní papír  (v kombinaci se suchým vzduchem eliminujete jeho používání na minimum) se na rozpočtu odrážet.

Myslete také na to, že efektivně a zároveň pohodlně využijete prostor v koupelně či ve WC. Získané místo tak můžete přenechat komfortní vaně nebo sprchovému koutu. Pro lidi se sníženou pohyblivostí je WC s  bidetem 2 v 1 nepochybně praktickým řešením hygieny, která je za daných podmínek výrazně zjednodušená.

Kde nakoupit?

Na trhu existuje množství výrobců, kteří nabízejí široký sortiment klozetů, bidetů , bidetových spršiek, elektronických bidetových sedátiek či oblíbených kombinací WC s bidetem 2 v 1. Pokud si nejste jisti svým výběrem, nechte si poradit ve specializovaných prodejnách a vaše požadavky proměňte na skutečnost .

Reklama