Když mu hurikán vytvořil na pozemku dunu, udělal si z ní dům

0
2

Hurikán Dora si nemohl najít na Floridě lepší místo na vytvoření velké duny jako na pozemnku kreativního architekta Williama Morgana. Tento přírodní prvek předělal na dvojici nájemních domů. Přesvědčte se s námi jako se mu to podařilo.

Jde o dva dvoupatrové apartmány se společenským prostorem na spodním podlaží a noční zónou na horním. Dune House není žádná novostavba, architekt ho postavil v roce 1975. Dvě samostatné jednotky, každá s rozlohou 70 m2, mají společné jedině poutavé schodiště .

Velká okna ze strany exteriéru působí poměrně komicky, jako žába s velkými očima.

Architekt přišel s návrhem vybudovat dvojici nájemních domů. Zavrtal se přímo do kopce a pod jeho rukama vznikl dvojdům, dnes známý jako Duna House. Interiéry podzemních domů, které připomínají scénu z fantasy románu Hobit, jsou vlastně duplex .

Nahromaděná zemina a písek kolem domů vytváří optimální izolaci po celý rok. Stará se o konstantní teplotu v interiéru, v zimě nevyžaduje silné vytápění, a v zimě zas chlazení. Interiér je kombinací nadčasového designu s  retro prvky. Většina zařízení je vyrobena ze dřeva a díky atypickým tvarem je řešeno jako vestavěný nábytek na míru.