Když mu hurikán vytvořil na pozemku dunu, udělal si z ní dům

0
5
Reklama

Hurikán Dora si nemohl najít na Floridě lepší místo na vytvoření velké duny jako na pozemnku kreativního architekta Williama Morgana. Tento přírodní prvek předělal na dvojici nájemních domů. Přesvědčte se s námi jako se mu to podařilo.

Jde o dva dvoupatrové apartmány se společenským prostorem na spodním podlaží a noční zónou na horním. Dune House není žádná novostavba, architekt ho postavil v roce 1975. Dvě samostatné jednotky, každá s rozlohou 70 m2, mají společné jedině poutavé schodiště .

Velká okna ze strany exteriéru působí poměrně komicky, jako žába s velkými očima.

Architekt přišel s návrhem vybudovat dvojici nájemních domů. Zavrtal se přímo do kopce a pod jeho rukama vznikl dvojdům, dnes známý jako Duna House. Interiéry podzemních domů, které připomínají scénu z fantasy románu Hobit, jsou vlastně duplex .

Nahromaděná zemina a písek kolem domů vytváří optimální izolaci po celý rok. Stará se o konstantní teplotu v interiéru, v zimě nevyžaduje silné vytápění, a v zimě zas chlazení. Interiér je kombinací nadčasového designu s  retro prvky. Většina zařízení je vyrobena ze dřeva a díky atypickým tvarem je řešeno jako vestavěný nábytek na míru.

Reklama