Mixujte vzory a vpusťte svěží léto i k vám domů

0
5
Reklama

Minimalistický obývací pokoj, rustikální kuchyně, hravý dětský pokoj. Zde všude se setkávají vzory, které je třeba mixovat opatrně. Máme pro vás pár šikovných rad, jak nic nepokazit.

Kombinace vzorů vyžaduje jeden základ. Tím je monochromatická barva , která opticky propojí jednotlivé potisku či struktury. Ideální je bílá či naturální odstíny, které jsou s ostatními barvami snadno kombinovatelné. Pozor je třeba dát i na počet vzorů. Zvolte si variaci tří, nejvýše pěti, přičemž zvažujte i jejich velikost. Ta má být rozdílná.

V jednoduchosti je krása

Nepsaným pravidlem je, že největší vzor má sídlit na největší ploše. Hodí se tedy na stěny, závěsy či na dominantní solitéry. Těmi menšími stačí doplnit menší kousky – polštáře, taburetku , stínítka lamp nebo keramiku. Není třeba se bát ani opakování jednoho vzoru, avšak v jiných odstínech či velikostech. Příliš velké množství rozdílných potlačí způsobí optický chaos a z útulného interiéru udělá jeden velký kýč.

Jak je to s dřevem?

Nezapomínejte ani na textury přírodních materiálů, které hrají v prostoru, ať už na podlaze nebo na nábytku, velkou roli. Všímejte si je primárně tóny. Červené odstíny kaštanu či třešně, nažloutlé borovice, tmavohnědé ořechu. Při výběru myslete na to, aby se zbarvení dřevěných kousků v jistém bodě setkalo.

Stejně i jejich vlákna. Při množství dřevěných prvků v jedné místnosti pomůže jakýsi nárazník. Něco, co bude povrchy dynamicky rozdělovat. Například dřevěné židle oddělí od podlahy kusový koberec , dřevěnou desku konferenčního stolku od parket kovové podnoží, podlahu od kuchyňské desky jednobarevně laděné skříňky nebo skříňky v obýváku nestavte na podlahu, ale zavěste na stěnu.

Propojte je

Přeneste odstíny z nábytku na  vzory textilií , tapety. Nebojte se rozdílné vzory ukládat blízko sebe. Pravidlo je, aby měli něco společného – polštáře lemování, obrazy rámy.

Reklama