Když potřebujete zahradní domek a altán

0
92
Reklama

Otázku, kde uskladnit sekačku na trávu a zahradní potřeby, kde během zimy schovat zahradní nábytek, může vyřešit pořízení zahradního domku.

Ty současné už nepůsobí v zahradě jako pěst na oko , dokonale splňují praktický a současně i estetický požadavek.

Vybírat lze z různě vypadajících zahradních domků , jejichž design můžete přizpůsobit vašemu domu, pořídit si možná i originální altán, který dokonale poslouží zejména při posezení s přáteli.

Zahradní domky se obvykle prodávají jako malé dřevostavby , vyberte si však domek, kde je součástí ceny i montáž, kterou správně jako úplný laik uděláte jen s problémy, většina domků se staví na základovou betonovou desku, tu si však musíte nachystat sami.

Při výběru altánku hraje velkou roli vzhled , ale myslet třeba především na samotnou funkčnost, praktičnost a jeho umístění.

Vhodným místem na postavení altánku je nejklidnější část zahrady s pěkným výhledem, do těsné blízkosti by měl vejít venkovní gril nebo krb, nutné je však zjistit nejčastější směr proudění větru a vyhnout se tomu, aby kouř z grilování vnikal přímo do altánku.

Co se týče vzhledu a stavebního materiálu , rozhodovat se možná mezi jednoduššími, vzdušnými konstrukcemi z lehkých materiálů, ale i mezi stavbami mohutnějšími v kombinaci dřeva s kamenem či keramickou dlažbou. Stěny altánku mohou být otevřené, plné, případně kombinace těchto možností podle toho, jaký účel od altánku očekáváte.

Altán se dá koupit hotový nebo ho lze vystavět na míru . Hotové výrobky sestávají většinou z dřevěné konstrukce a lehké dřevěné střechy a kladou se volně na zahradní trávník. Altánky na míru jsou obvykle robustnější a staví se na pevné základy v zemi, podlaha v nich se ve většině případů dláždí, u tohoto typu tedy třeba počítat se zvýšenými náklady nejen na samotný altán, ale také s náklady na správnou přípravu jeho podloží, cenu může navýšit i případné zavedení elektřiny

V každém případě by měl být vyroben z materiálu , který harmonizuje s domem a celkovou architekturou domu, pozemku i zahrady

Reklama