Když tělo oblažují miliony bublinek

0
0
Reklama

Při léčebných procedurách v lázních nebo při dovádění v aquaparcích si užíváme příjemné bublinkové koupele s obrovským nadšením. Ale můžeme si je dopřát i doma?

Odpověď zní, že v podstatě kdykoliv. Stačí si do koupelny pořídit speciální vanu s tryskami. Takové vany se již běžně prodávají, ale nejsou vůbec levné – a umístit se dají opravdu jen do té koupelny. To vířivka je už něco jiného …

Do zahrady i na terasu

Existují dokonce jednoduché nafukovací vířivé vany, jejichž prodej rok od roku stabilně roste iu nás. "Výhodou je, že se dají umístit na venkovní terasu, pod pergolu nebo kamkoliv jinam do zahrady. A snadno se dají přemístit jinam. Mnoho lidí má takovou vířivku v létě na chalupě a na zimu si ji přemisťují do temperovaného prostoru, kde ji mohou dále využívat, "říká specialista na infrasauny, finské sauny a vířivky Jakub Nováček z Mountfieldu.

Domácí lázně k dispozici každý den

Bolavá záda, ztuhlé svaly, ztuhlé klouby a psychický stres, to jsou klasické civilizační trápení, které postihují stále mladší ročníky. Podle lékařů jsou přitom teplé bublinkové masáže významným faktorem při jejich zmírňování.

V ohřáté vodě se například rozšiřují cévy, snižuje se krevní tlak a zároveň se zvyšuje vnitřní teplota těla. Tím dochází ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému. Tlakové proudění bublinek také stimuluje vylučování endorfinu, který je známý jako hormon štěstí, protože navozuje příjemné pocity, odbourává stres a naplňuje člověka novou energií. Bublinkové kúry lékaři doporučují i ​​při otocích dolních končetin nebo po úrazech. Pravidelný pobyt v bublajícím lázni tedy má blahodárné účinky na celé tělo. Navíc se ve víru milionů vzduchových polštářků báječně relaxuje – po práci i po sportu. A nejen ve dvojici. Například do vířivky Pure Bubble Spa HWS 800 o objemu skoro osm set litrů se vejdou až čtyři osoby, takže relaxovat může celá rodina. Voda v ní se ohřeje klidně až na 40 stupňů Celsia a díky termoizolačních krytu zůstane dlouho teplá i pro opakované koupání. O bublinkovou smršť se zde stará 120 vzduchových trysek.

O vše se stará vyspělá technika

"Moderní vířivky mají stabilní konstrukci a jsou vyrobeny z velmi pevných materiálů, které jsou příjemné na dotek," zdůrazňuje Nováček. Ani o vodu prý nemusíte mít zvláštní péči. O její čistotu se stará zabudovaný filtrační okruh, podobně jako to známe u zahradních bazénech. I instalace je velmi jednoduchá. "Nejtěžší" práci za vás udělá integrovaný kompresor, který vířivku nafoukne během pár minut. Pak už stačí napustit vodu, zapojit zástrčku do elektrické sítě (230 V) a stisknout na ovládacím panelu příslušný knoflík. A začít si s dětmi užívat rodinnou pohodu, s partnerem romantický večer nebo s přáteli netradiční oslavu. Své soukromé lázně můžete využívat po celý rok.

Reklama