Komín ano nebo ne?

0
165
Reklama

Jednoznačně ano. Je tradicí,  protože nabízí přesně to, co rodinný dům potřebuje. Tepelnou pohodu a nezávislost. S kvalitním komínovým tělesem přichází i bezpečnost. Proto je třeba výběru komínového tělesa věnovat odpovídající pozornost.

Vybírejte komín podle schopností, ne podle ceny. Nejlevnější, cenově atraktivní, s nejlepším poměrem cena / výkon, jsou sice pěkně znějící hesla, ale v případě komínů mohou být zavádějící.

V dnešní době již platí přísnější pravidla jako pro výběr materiálů, tak tepelných spotřebičů (už jen kondenzační kotel). Samozřejmě komín také nemá být jen levný. V první řadě, pokud uvažujeme nad pasivním domem, nebo stále nad nízkoenergetickým domem, tak v žádném případě by neměl být použit komín s větrací mřížkou v jeho patě. Právě tou mřížkou proudí ohřátý interiérový vzduch do venkovního prostředí, což je vlastně čistá ztráta. Hledejte proto komín bez zadního odvětrání.

Pokud budete mít kondenzační kotel a budou vás přesvědčovat, že komín nepotřebujete, není to pravda. Komín totiž dokáže odvádět spaliny tak, že kondenzát vám nepoškodí střechu. Správně vybraný komín také umí přivádět vzduch do kotle, proto nebudete potřebovat komín vyvložkovat.

21856-547636-2_bridlicove-cerny-dekor

 

 

 

 

Reklama