Konvektory a nízkoteplotní zdroje vytápění

0
36
Reklama

Dnešní doba s moderní výstavbou klade čím dál tím vyšší důraz na energetickou úspornost vytápění budov.

Moderní stavební materiály dokáží snížit tepelné ztráty na minimum, a tak použití tepelného čerpadla nebo jiného nízkoteplotního zdroje, například kondenzačního kotle je standardní volbou. Dále se tato soustava doplňuje např. o kombinaci solárního ohřevu TV. Uvedené zdroje tepla jsou tzv. nízkoteplotní. Pokud se investor rozhodne pro teplovodní vytápění s nízkoteplotním zdrojem, řeší otázku koncového zařízení čili topného tělesa.

Alternativou nebo doplňkem jsou teplovodní konvektory . Konvektor je topné těleso, které je tvořeno výměníkem tepla, který je umístěn v „designovém obalu“ podle typu instalace (podlahový, nástěnný nebo tzv. Fasádní, jako topné lavice, případně jako tepelný výměník pro individuální instalace). Konvektory se vyznačují minimálním vodním objemem.

Kromě vysoké účinnosti při vytápění je samostatnou kapitolou u konvektorů využitelnost k ochlazování místností. Tato vlastnost může být u konvektorů benefitem zdarma. Například v systému s tepelným čerpadlem, který umožňuje reverzní chod, tzn., Že přes léto chladí, v zimě topí, je možné tento účel dosáhnout pouze s jedním koncovým zařízením – konvektorem.

V sortimentu společnosti KORADO lze aktuálně volit z 5 produktových řad a mnoha dostupných kombinací. V případě podlahových konvektorů je podle typu lze volit z několika krycích mřížek.

Česká společnost KORADO, as, zařadila do svého programu kompletní sortiment konvektorů značky LICON. Začlenění konvektorové těles do sortimentu skupiny přímo souvisí s dlouhodobou strategií investovat do inovativních technologií, jakož i do nových produktů a produktových řad, které uspokojí rostoucí poptávka ze strany zákazníků.

Korado vyrábí a na  světový trh dodává široký sortiment topných konvektorů a radiátorů. Konvektory s optimalizovanou konvekcí jsou součástí integrovaného systému S-CONTROL – energeticky úsporných topných těles na nízkoteplotní vytápění, větrání a rekuperace. Velkou předností konvektorů systému S-CONTROL je jejich vysoká účinnost i při nízkých teplotních spádech. Navíc se velmi rychle ohřívají a dokáží efektivně předávat teplo do místnosti. Oproti standardním radiátorem disponují také velmi malým vodním objemem (až o 90% menším ve srovnání s běžnými radiátory), což přináší významné úspory energie potřebné na ohřev vody.

Nyní přichází na trh firma KORADO také s novinkou nástěnných větracích přístrojů a rekuperačních jednotek, které zajišťují nejen kontrolovaný přívod čerstvého vzduchu, ale přebírají i mnoho důležitých funkcí pro lidské pohodlí. Konvektory s optimalizovanou konvekcí a větrací a rekuperační jednotky tvoří systém nízkoenergetických výrobků S-CONTROL. Kvalitu výrobků KORADO si již ověřilo více než 30 milionů zákazníků po celém světě.

Reklama