Udělejte místo rostlinám v koupelně

0
17
Reklama

Myslíte si, že specifické podmínky v koupelně zkrátka nemůže přežít žádná rostlina? Dnes vás přesvědčíme o tom, že své pěstitelské dovednosti si můžete vylepšovat i zde.

Množství vlhkosti, často žádný pořádný zdroj větrání a hlavně málo světla. To jsou podmínky, které jsou pro naše koupelny zcela typické a časté. Dá se tedy vypěstovat krásná zeleň i na tomto místě? Určitě ano! Dokonce je dnes „zelená koupelna“ velkým hitem. My vám rádi poradíme, po jakých rostlinkách sáhnout.

Kam s nimi?

 Největším problémem našich koupelen zřejmě nebude ani tak hledání té správné rostlinky, ale hledání její vhodné pozice. Jelikož v často stísněných podmínkách se jen tak tak odšroubujete sami, je jasné, že cenné centimetry nevěnujete květem. Zkuste je vyložit na vysoké police , odkud budou efektně padat popínavky, vsaďte na rohové police či využijte parapet v malém okně.

Orchidej i dracéna

Následující seznam rostlin, kterým se bude dařit i v specifických podmínkách vlhké koupelny bude možná bohatší než jste si mysleli. Tropické teplo i páru v pohodě zvládne například krásná orchidej (ta však potřebuje i dostatek světla), filodendron, tchýnino jazyky, léčivý zázrak aloe vera, bambus, difenbachie, dracéna, břečťan, pieprovec, zelenec chocholatý, potos zlatý ale i známá begonie . Tak co? Vybrali byste si?

Reklama