Korková podlaha, krása a praktičnost v přírodním balení

0
15
Reklama

Korkové podlahy představují dobře známý typ podlah, který v posledních letech prožívá svůj návrat na výsluní. Nejsou však pouze aktuálním trendem, ale mají mnoho skutečných předností, pro které si zaslouží pozornost dlouhodobě. Které to jsou? 

O čem je korková podlaha 

Významnou předností tohoto typu podlah je vysoká kvalita a z toho plynoucí neobvykle dlouhá životnost. Ta může dosáhnout i 40 let. Jde o čistě přírodní materiál, podlahy se vyrábějí z kůry stromu zvaného dub korkový.

Tento strom má specifickou vlastnost: Dokáže sám sebe zregenerovat a kůru obnovit. Proto se využíváním pro podobné účely nijak nepoškozuje a kůru lze opakovaně odřezávat.

I samotný přírodní původ a fakt, že se jedná o materiál z obnovitelných zdrojů, je pro řadu lidí rozhodující, neboť při zařizování svého bydlení chtějí využít postupy, které jsou v souladu se životním prostředím.

Korkové podlahy charakterizuje navíc i velmi snadná údržba a lze je doporučit do domácností, v nichž žijí alergici. Mezi oceňované vlastnosti těchto podlah patří rovněž pružnost a lehkost. Obecně bývají velmi příjemné na došlap, navíc nejsou studené. Postarají se o zvýšení celkové tepelné pohody u vás doma – asi o 1,5 °C. 

 

Vyberte si svůj dekor 

Ačkoli má korek svůj specifický design, aktuální výrobní technologie umožňují již výraznější variabilitu a uspokojení i náročnějších zákazníků. Aktuální novinku v tomto segmentu pak reprezentují podlahy s dekorem dřeva, jak dokazuje také přední tuzemský prodejce podlah Supellex. Ten přichází na trh s absolutní novinkou ve své nejvyšší kvalitativní řadě – kolekci podlah Wicanders SPECIALITY.

Dřevěný motiv se na výchozí materiál dostane natisknutím. Díky tomu si podlaha zachovává veškeré své původní žádoucí vlastnosti a zároveň přichází s exkluzivním designovým prvkem. Navíc se dekor u veškerých podlah z této série opatřuje mimořádně odolnými keramickými laky. Díky tomu se prodlužuje životnost podlahy. Obecně je nicméně celá produktová řada navržena primárně pro nižší zátěž v průmyslových prostorách.  

Korková podlaha se hodí do každé rodiny 

Korkové podlahy jsou mezi mezi majiteli nemovitostí stále oblíbenější. Kde všude se tento typ krytiny hodí a proč? 

Nejprve je nutné si uvědomit, jakou podlahu si kupujeme. Obecně je každá taková podlaha velice odolná, musíme ale respektovat, pro jak vysokou zátěž byla původně dimenzována. Pokud si vybereme tu, která je schopna odolat intenzivnějšímu mechanickému namáhání, snese instalaci nejen v domácnosti, ale také v komerčních prostorách.

Doma ji můžete mít například v dětském pokoji. Podlaha je příjemně teplá a „nehlučí“. Ani majitelé panelákových bytů tak nemusí mít příliš obavu o to, že by obyvatele o patro níže obtěžoval každý pohyb vašich hravých ratolestí. K tomu je korek příjemně teplý na dotek. Jestliže potomci v zápalu hry něco rozlijí, z korkové podlahy „nehodu“ jednoduše otřete. 

Korek do namáhaných prostor 

Krytina své místo najde i v kuchyni. Při závažnějším poškození, jemuž se jen těžko lze vyhnout, ji můžeme poměrně snadno zrenovovat. Samozřejmě udělá velkou službu také v ložnici či jako stylový doplněk obývacího pokoje.

Tento typ podlahy může být využit i v koupelně. Zde je však vhodné preferovat celoplošně lepenou variantu. V koupelně může být totiž přirozeně obtížné vyhnout se přímé expozici vodou. Nemá-li však kam příliš snadno zatéct díky absenci spár, podlahu si nezničíte. 

Jak si vybrat tu správnou 

Jednoznačně je tak vhodné si nechat u odborného prodejce adekvátně poradit konkrétní produkt z jeho nabídky. Pak již můžete vybírat především „očima“ mezi nepřeberným množstvím různých provedení.

To pravé pro celý váš domov vám dokáže nabídnout například kolekce Wicanders ORIGINALS. Ta nabízí podlahové krytiny v široké škále různých dekorů, které zaujmou svým přirozeným půvabem. Opatřeny jsou vysoce odolnými keramickými laky. Díky tomu se z původní krásy nové podlahy budete těšit po mnoho let.

 

Reklama