Stojánkové baterie- dobrá volba pro váš dřez i umyvadlo

0
49
Reklama

Rekonstrukce koupelny a kuchyně vyžaduje nejen nové obklady a dlažbu, ale také nové doplňky včetně vodovodních baterií. Pokud zvažujete, jaké baterii dát přednost, co takhle instalovat tolik oblíbenou stojánkovou baterii? Prozraďme si o ní všechny důležité informace, a jaké jsou její přednosti.

Stojánkové baterie do kuchyně a koupelny

Pro stojánkové baterie je charakteristické to, že se připevňují k umyvadlu, dřezu nebo pracovní desce. Vývody stojánkové baterie procházejí otvorem v umyvadle nebo dřezu. Na trhu seženete širokou nabídku vodovodních baterií z mnoha materiálů. Nejčastěji se můžete setkat se stojánkovými bateriemi z chromu, lesklého niklu, leštěné mosazi nebo z těchto materiálů kombinovaných se sklem, plastem a dokonce i dřevem. Pokud chcete, aby stojánková baterie ladila se stylem koupelny, zakupte vodovodní baterie v sadách s ostatními koupelnovými doplňky.

Značkové koupelnové baterie Ravak

Ne každá vodovodní baterie je však kvalitní. Upřednostněte značkové koupelnové vybavení, například od výrobce Ravak. Zaměřuje se na komplexní řešení moderních koupelen zákazníků z celé České republiky. Poradí si s koupelnami v paneláku i rodinném domě. Pořídíte u nich nezbytné koupelnové vybavení i různé tvary a velikosti stojánkových baterií do vaší koupelny.

 

Kohoutkové nebo pákové baterie: jaká vám ušetří peníze?

Stojánkové baterie můžete ovládat pomocí kohoutku nebo páky. Kohoutkové baterie se hodí do retro interiéru nebo netradičně pojatých kuchyní a koupelen. Moderní kohoutkové baterie jsou opatřeny vnitřním ventilem s keramickým sedlem, který zajišťuje těsnost kohoutku. Od kohoutkových baterií se již ale pomalu opouští a nahrazují je pákové baterie. Snadněji a rychleji s nimi nastavíte požadovanou teplotu vody, čímž ušetříte peníze za protékající vodu. Navíc jsou komfortnější, neboť je stačí ovládat jednou rukou.

Vítězem mezi stojánkovými bateriemi jsou termostatické!

Hitem poslední doby se staly termostatické stojánkové baterie. Oproti kohoutkovým bateriím vám uspoří až 50 procent vody. A jak tyto baterie fungují? Součástí termostatických baterií je regulátor nastavení teploty vody, který se obvykle nastavuje na hodnotu 38 stupňů Celsia. Při změně teploty vody musíte použít bezpečnostní pojistku. Aby tyto baterie byly skutečně účinné, potřebují dodávat stabilní teplotu vody. Z toho důvodu je ocení nejvíce rodiny v panelových domech.

Jak správně pečovat o stojánkové baterie?

Vodovodní stojánková baterie vyžaduje naši správnou péči, aby nedošlo k poškrábání jejího povrchu. Používejte speciální prostředky, které jsou přímo určeny k údržbě stojánkové baterie. Na vodní kámen funguje nejlépe obyčejné mýdlo. Naneste ho na baterii, rozleštěte ho hadříkem, opláchněte a vysušte. Zapomeňte na agresivní čisticí prostředky a zvolte tekuté čisticí prostředky bez brusných látek. Skvrny na chromové baterii odstraňte tekutým čisticím prostředkem na stříbro a nezatěžujte ji sloučeninami fosforu, soli, kyselin a chloru.

Stojánkové baterie nejsou jen funkčním, ale i stylovým doplňkem v každé koupelně a kuchyni. Vy máte tu milou povinnost vybrat design stojánkové baterie, kterou zakoupíte v různém cenovém rozpětí.

 

Reklama