Kosmetický stolek

0
163
Reklama

Dostatečný prostor na upravení, pohodlné zkrášlování vsedě, vše na dosah ruky a přitom šikovně skryté v úložných prostorech. Řeč je o kosmetickém stolku, který může být zároveň i stylovým nábytkovým doplňkem . Koresponduje s vintage stylem, zahrnuje luxusní kousky, ale přizpůsobí se i minimalistickému zařízení.

V podstatě je jakýmsi asistentem při líčení , a proto vyžaduje i kvalitní zrcadlo a vhodné osvětlení. Zapomínat netřeba ani na určitý komfort během úpravy vizáže. Židle nebo taburetka nejen že poslouží, opět splní i designový účel.

Kosmetické stolky jsou zpět!

Klidně si vytvořte svůj vlastní zkrášlovací koutek , ve kterém se budete hýčkat různými „pleťovými vychytávkami“. Splňte si studentský sen o malém kosmetickém království. Standardní zásuvky , otáčivé úložné boxy či sklopný prostor nabídne místo šminky, ozdobám do vlasů a podobně.

Typicky ženský nábytek může mít několik podob . Nemáme na mysli jen ty týkající se stylu, ale způsobu používání . Existují totiž typy, které na první pohled nevypadají jako „toaletka“. Je to kvůli sklápěcímu zrcadlu, díky kterému během nečinnosti vypadají jako „obyčejné“ stolky.

Oproti tomu stojí kosmetické stolky , které mají dekorativní charakter a mohou představovat i solitér v rámci nábytkového zařízení. Jde například o celozrkadlové provedení (i konstrukce má zrcadlový povrch) či design připomínající francouzské baroko .

Kosmetický stolek se zrcadlem je praktický

Zrcadlo tvoří neodmyslitelnou součást stolku, ale ne všechny typy v dané kategorii odpovídají jeho fixnímu upevnění. Otázkou je, zda se vyplatí investovat do kompletního „nábytkového celku“, nebo je lepší upřednostnit koupi užšího stolku a samostatného zrcadla. Co se týče ceny, odpověď není jednoznačná.

Obě varianty se totiž mohou navzájem finančně převyšovat, protože výsledná částka odpovídá výrobnímu materiálu, stylu a v neposlední řadě „značce“. Z praktického hlediska je vhodné sáhnout po kosmetickém stolku  s pevným zrcadlem. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi originálnost, můžete si jedinečný design nakombinovat sami.

Kosmetický stolek pro ženy versus kosmetický stolek pro dívky

Přece jen se najdou určité rozdíly mezi kosmetickým rájem pro dámy a pro slečny. Nejde jen o množství různých přípravků, ale zejména o estetickou stránku. Sofistikovanější, elegantnější a luxusnější typ odpovídá variantou pro ženy, modernější a stylovější zase slečnám. Výběr je však otázkou vkusu, jednoduše sáhněte po tom, co se vám líbí .

pro děti jsou v nabídce mini kosmetické stolky. Mezi nejžádanější patří ty s motivem pohádky „Frozen – Ledové království“. Jejich součástí je například imitace fénu a kosmetiky, náhrdelník, prstýnky, malé osvětlení a také melodie, která má malé slečny při zkrášlování dobře naladit. Výrobním materiálem je plast.

Kosmetický stolek do ložnice nebo do koupelny?

Správné umístění je v tomto případě individuální záležitostí . Záleží totiž nejen na tom, kde by se „minisalón“ hodil, ale zejména na tom, kde je pro něj dostatek místa. Jeho standardním domovem je ložnice, ale i větší koupelny mu poskytnou prostor.

Pokud trávíte zkrášlováním poměrně dost času a partner či děti si chtějí dopřát sprchu druhá možnost nebude nejpraktičtějším řešením. Ideální místností pro kosmetický stolek  je i dětská, respektive studentský pokoj. V případě skúpejších metrů čtverečních stojí za úvahu samostatné zrcadlo . Po jeho odložení může plocha stolku posloužit i na notebook či učení.

 

Kosmetický stolek do salonu

I když je pravdou, že ženy to někdy s množstvím kosmetických přípravků prohánějí, v salonech jejich je nepočítaně, a proto vyžadují i speciální odkládací prostory . Ty zaručí, že v případě potřeby je konkrétní typ kosmetiky ihned k dispozici .

Dřevo, kov či jejich kombinace se sklem ve své elegantní verzi disponují kolečky , které díky mobilitě asistují také s kosmetickými přístroji, ručníky a podobně. Druhým typem „Salonová asistentů“ jsou fixní stolky , které splňují nejen funkčnost, například v kadeřnictvích a nehtových studiích. Zde platí designová důležitost.

Jaký styl zvolit?

Bílá barva a vysoký lesk znamená nejen moderní vzhled, ale i snadnou údržbu. Obecně jsou bílé kosmetické stolky nejoblíbenější , a to díky jednoduché možnosti sladění , ale také kvůli neutrálnosti, která dovolí vyniknout barvám flakonů – ano, některé ženy si potrpí i na takové detaily.

Elegantní verzí je například tmavé dřevo , které doplňuje oválné zrcadlo ve zlatém rámu . Nabízí se však otázka, kolik jste ochotni do stolku investovat. V každém případě je důležitá pevná a stabilní konstrukce . Určitě si nechcete ani představit ten katastrofický scénář znehodnocené kosmetiky případným pádem.

Rustikální a vintage kosmetické stolky představují romantický vizuál, který si potrpí na detaily. Dekorativní ornamenty, úchytky v podobě květin a oblé linie jsou tentokrát symbolem nadčasovosti. Někteří prodejci je nabízejí pod označením významných dámských jmen , například Marie Theresa, Marie Antoinette, Victoria Adelaide a podobně.

Kde nakoupit?

Zájem o  kosmetické stolky stále roste, a proto se rozšiřuje i jejich nabídka. Před samotnou koupí je třeba si uvědomit, jak velký počet úložných prostorů potřebujete mít k dispozici . Stojí za zvážení i typy s tzv. organizéry nebo postačí běžné odkládací plochy? I od nich se totiž odvíjí cena.

Přehledný a  zajímavý výběr vám poskytnou eshopy Bonami , Bighome či Myinterie . Spokojenost vám zaručí varianty se zrcadlem , ale i samostatné konzolové stolky , které můžete doplnit o stylové zrcadlo. I tento druh sortimentu je k dispozici.

 

Reklama