Z kostela se stalo krásné obytné sídlo

0
9
Reklama

V našich toulkách po architektonických skvostech roztroušených  po světě jsme se již setkali s několika zajímavými rekonstrukcemi. Tato patří jednoznačně k nim!

Kostel svatého Jana, který se nachází v městečku Letty Green severně od hlavního města, Londýn, s sebou nese zajímavý příběh. V období dospívání královny Alžběty II. byl totiž místem pravidelných nedělních modliteb Jejího Veličenstva, královny matky a sestry Alžběty, princezny Anny, jelikož tento čas pravidelně trávili jen pět mil odtud, v přilehlém Hatfield House.

Posledních 13 let nový majitel Carmen Redondo pilně pracoval na jeho rekonstrukci a dnešní podoba sídla je opravdu okouzlující. Prostory kostela se totiž změnily na luxusní bydlení, které v současné době hledá svého majitele a jeho tržní cena se pohybuje na 2,5 milionech liber. Cena je v tomto případě přímo úměrná nejen z hlediska historické propojenosti krásného sídla, ale také z toho důvodu, že si na své konto připsalo několik prestižních cen.

Na pozemek se vchází masivní dřevěnou branou následovanou příjezdovou cestou pro několik vozidel, jejíž kamenný povrch hraje v souladu s travnatými plochami pozemku a lemováním okrasnými dřevinami. Pozemek disponuje garáží a i vnějším přístřeškem pro několik aut.
A pojďme do interiéru. Ten, jak jste jistě očekávali, je kouzelný! Dýchá historií, která k němu neodmyslitelně patří, ale ta se snoubí s luxusem, který majitel do něj zapracoval. Klenuté stropy a vitrážové okna jsou ponechány. Budova je celkově rozdělena na tři podlaží, ale vzhledem ke své výšce si zachovala otevřenost prostor i při tomto předělení. V přízemí se nachází obývací místnost s krbem, kuchyň spojená s jídelnou a samostatná, dvě ložnice s koupelnami a působivá prosklená místnost na relax. Na druhém patře je další ložnice a na nejvyšším, třetím patře se nachází multifunkční místnost (herna, pracovna, knihovna, …).

Tradiční prvky designu jsou doplněny vymoženostmi 21. století v podobě přístupu na internet, vestavěné televize, podlahové topení, klimatizace a ventilace a také termoregulační systém. Také je v prostorách rozmístěna sada reproduktorů pro skvělý zvuk médií a zmiňovaná prosklená místnost je vybavena systémem dvojitého skla, které odráží teplo a proto se tam nevytvoří skleníková teplota. Nuže … co víc si přát, viďte?

Reklama