Koupelna, ve které se budete cítit fantasticky

0
31
Reklama

Aby jste se ve vaší koupelně cítili co nejpříjemněji, nestačí mít jen moderní funkční sanitu a krásné obklady. Její komfort zvýšíte bílými měkoučkými textilními doplňky.

Zatímco obklad, dlažbu či sanitu vybíráte a měníte pouze jednou za dlouhou dobu, celkový vzhled koupelny můžete měnit jakkoli často právě pomocí doplňků.

Barvy pro náladu

Výběrem jejich barevnosti můžeme ovlivnit celou atmosféru koupelny. Chcete, aby byla místem, kde se dobře relaxuje, kde se dá uklidnit? Dejte přednost zemitým tónem ručníků, osušek či předložek. Různé odstíny hnědé, béžová, ale i pomerančová a zelená vám udělají v tomto směru velkou službu.

 Naopak, pokud chcete koupelnu rozveselit a rozjasnit, sáhněte po výrazných barvách, jako jsou červená, růžová, modrá. Nebo ještě lépe, po celé paletě duhy v světlých odstínech. Elegantní nádech dodají koupelně ručníky s ornamenty, spjatost s přírodou a zemí zase evokují doplňky z česané bavlny nebo z přírodního dřeva.

Praktičnost na prvním místě

Je důležité, aby doplňky nebyly jen estetické, ale i praktické. Na trhu je opravdu široká škála ručníků, žínek, předložek k umyvadlu, sprše i vaně. Na jaké parametry se vyplatí zaměřit? V první řadě na materiál.

Stoprocentní bavlna je fajn, ale pokud jde o ručníky, je dávno překonána. Trendy ji obohacují o další příměsi, které jí zvýšily měkkost, nasákavost a zároveň zlepšily údržbu ručníků.

„Velmi jemné, hebké a příjemné na dotek jsou ručníky a osušky z bavlny s příměsí bambusového vlákna,“ říká odbornice na bytový textil. „Jsou vhodné i pro citlivou a dětskou pokožku. Díky bambusovým vláknům mají opravdu vysokou absorpci, což znamená, že se jimi nejen dokonale utřete, ale i rychleji vyschnou. Navíc, bambusové vlákno zabraňuje množení bakterií, kvasinek a hub, což je také velká výhoda. „Dalším vhodným materiálem, který nezklame, je takzvaná mikrobavlny.

Měkce, teplo, sucho

I předložky na místa, kam chceme šlápnout bosou nohou, by měly být nejen měkké a teplé, ale také mají i dobře sát vodu a zároveň rychle schnout.

„Koupelnové předložky jsou výborné ze stoprocentní česané bavlny s antibakteriální úpravou nebo s přídavkem bambusového vlákna, protože jsou jemné a příjemné na dotek, mají vynikající absorpční vlastnosti a dají se bez problémů prát v pračce,“ říká odbornice na bytový textil. Dobrou alternativou jsou i předložky z polyesteru nebo z paměťové pěny. Ty jsou ještě nasákavější než jakékoli jiné tkaniny, dokáží absorbovat o 30 až 50 procent více vody a také rychleji schnou. Takže, když se konečně dostanete do sprchy poté, co ji konečně opustila vaše dcera v pubertě, nešlápnete do louže. kupelna_doplnky

Reklama