Křovinořezy Husqvarna

0
2
Reklama

Křovinořezy jsou vynikající pomocníci na místech, kam se sekačka nedostane. Společnost Husqvarna klade při vývoji nových modelů nesmírný důraz nejen na výkon, i na ergonomii. Neustálé inovace dávají křovinořezem Husqvar na vynikající vlastnosti a každý, kdo je jednou držel v ruce, je už jen tak lehce nepustí.

Základem každého křovinořezu je dokonalé vyvážení. Křovinořez je stroj, který budete držet v rukou, dokud práci nedokončíte. Je sice lehký, ale lidské svaly mají limitovanou kromě síly i výdrž. Rukojeti by měly být proto natočeny směrem k nosné trubce, aby nedocházelo k nerovnoměrnému zatížení zad. Zároveň by měly být nastavitelné a pro snadnější přepravu a uskladnění by měly být sklápěcí.

Křovinořezy Husqvarna jsou vybaveny motorem X-Torq, který snižuje škodlivé výfukové plyny až o 75% a zvyšuje efektivitu využití paliva o 20%. Pro maximální účinnost musí mít křovinořez vysoký výkon, velký kroutící moment a rychlou akceleraci. Velmi užitečnou funkcí je i funkce LowVib, která díky mimořádně účinným tlumičem absorbuje otřesy, čímž šetří ramena a ruce uživatele. Díky tomu zvládnete pracovat mnohem déle.

Stroj by měl být vybaven ergonomickým nosným popruhem, který rozloží zátěž, zlepší pohodlí a efektivitu. Pravděpodobně nejlepším řešením na trhu jsou popruhy Balance XT. Jejich nosný popruh je vybaven mnoha prvky zvyšujícími komfort při práci. Díky širokým, polstrovaným popruhem přiléhajícím k tělu se postroj pohodlně nosí a snižuje námahu horní části těla a ramen. Spojovací pásky jsou z reflexního materiálu pro zvýšenou bezpečnost při snížené viditelnosti. Na bederním pásu je také zavěšena snadno dosažitelné kapsa na mobilní telefon nebo nářadí. Systém pohyblivé podložky snižuje zátěž zad, vyžaduje méně energie při práci a může být umístěn do polohy pro sekání trávy nebo práci v lese. Jednoduché nastavení popruhu vpředu umožňuje použití popruhu ve dvou různých polohách pro optimální pohodlí mužů i žen.

Pamatujte, že čím je širší výběr příslušenství a žacích nástrojů, tím je větší rozsah použití. Při používání nezapomínejte používat ochranné oblečení.

Reklama