Který materiál sedne vaší sedačce nejvíce

0
7
Reklama

Každá sedačka je obvykle středem pozornosti  obývacího pokoje. Plní primární funkci sezení pro domácnost, a proto i z mnoha jiných důvodů trpí značným opotřebením. Hosté na nich vesele diskutují s domácími, děti se na nich hrají a rodiny tráví celé hodiny relaxu.

Z času na čas se stane, že se pod vlivem těchto skutečností jejich povrchová úprava a materiál nepříjemně naruší. Někdy je to natolik závažné, že se musí rozhodovat o tom, zda si koupí novou sedačku , nebo jim bude stačit jen vyměnit čalounění. V takovém případě by bylo dobré, kdyby znali alespoň základní vlastnosti materiálů, které se na tyto kusy nábytku nejčastěji používají.

Kůže

Faktorů, které mohou ovlivňovat výběr tkaniny pro pohovku, může být neskutečně mnoho. Kromě toho je důležitý i její účel a využití v příslušném prostoru. Kůže je jako materiál velmi vhodná hlavně pro svou odolnost. Kromě toho, pokud si zvolíte koženou rohovou sedačku do vašeho bytu nebo domu, určitě mu dodáte nádech elegance, nadčasového designu a všeobecného pohodlí. V případě, že nad tímto materiálem uvažujete, měli byste si promyslet všechny podstatné věci, které vás při výběru mohou omezit.

Kůže je jedním z nejnákladnějších typů čalounění. Samozřejmě, že je to způsobeno zejména její vysokou odolností a životností. Velmi dobře a snadno se umí očistit, ale v některých případech se ani tento typ neubrání škrábancům, které způsobí ostré předměty a menší nepozornost majitelů. Možná i z tohoto důvodu není kožená sedačka vhodná pro rodiny s malými dětmi.

Kožené sedačky chrání vnitřní čalounění, a ani po letech nevydávají větší zápach, jak by to mohlo být v případě jiných typů.

V některých prodejnách si můžete dokonce vybrat i takovou koženou sedačku, která bude pro vás cenově dostupnější. Zde však musíte počítat s tím, že to může být syntetický materiál, který dokáže pravou kůži výborně nahradit.

PVC materiál

Ani umělá vlákna nemusí být na škodu. V případě vinylu to platí také. Je to syntetický materiál, který se někdy používán i jako povrchový materiál nejedné sedačky. Je velmi pružný, umí se zpracovat do takové formy, která má v konečném důsledku velmi elegantní vzhled a v mnoha případech to je právě zmíněná náhrada kůže. Vinyl je snadné údržbu a čištění, samozřejmě, že to neznamená, že bude spolehlivě odolávat neadekvátnímu používání. Stejně tak může vydržet velmi dlouhou dobu a ušetřit vám nemalé náklady.

Textilní vlákna

Sedací soupravy, které jsou pokryty tímto materiálem, by neměly být umístěny a používány v místnostech, které zažívají větší ruch. Vzhledem ke kvalitě takové textury se mohou mnohem rychleji opotřebovat. Ani samotná pevnost není vždy ideální. I když se v dnešních časech technologie vyvíjejí stále dopředu, ne vždy to znamená, že vaše nová sedačka přežije několik generací.

Tento materiál je zase variabilnější ve svém designovém zpracování a originálních vzorech. To znamená, že pokud si koupíte moderní rohovou sedačku s takovou úpravou, určitě bude působit jako vkusný solitér.

Musíte však dávat větší pozor na čistotu prostředí. V textilních materiálech se velmi dobře udržuje prach, a protože takový nábytek nemáte možnost snadno vyčistit musíte se spoléhat jen na sebe a svou pozornost. Samozřejmě, že si můžete koupit vyměnitelné potahy, které dobře uchrání základní materiál. V mnoha případech to ale ztrácí na původním efektu.

Barvy a vzory

Vaše nová sedačka, nebo materiál, který chcete na její opětovné pokrytí použít, by měla alespoň v minimální míře koordinovat s aktuálním dekorem v místnosti. Pokud si kupující plánuje umístit novou pohovku v pokoji, která je plná originálních uměleckých předmětů, měl by si vybírat takové typy, které od nich příliš neodpoutá pozornost. V některých případech si konkrétní místnost vyžaduje menší neformální sezení a jiná naopak potřebuje více elegantní vzhled a dražší typ povrchového pokrytí.

Sedačky s výraznými, velkými vzory obvykle vypadají nejlépe v prostorných pokojích. V intimnější pokoji to vyhrajete s jemnou vzorovanou tkaninou.

V podstatě je výběr vaší nové sedačky na vás, ale s těmito drobnými informacemi si při její koupi určitě neuškodíte. Klidně si ji odzkoušejte i přímo v prodejně a zjistíte hned, jak pohodlně se bude na ní sedět u vás doma.

Reklama