Květované motivy jsou v trendu

0
14
Reklama

Kvetinové vzory si obvykle spojujeme s tapetami a válečkováním omítek z dob socialistické éry.Květiny však zdobily i paláce a hrady pár století dozadu a dnes se hlásí o slovo v moderní, dynamické formě, která nepůsobí ani trochu obstarožne. Právě naopak, dodá prostředí moderní, přírodní a barevný šmrnc.

Začněte svěžím akvarelem

Unikátní možnost jak obnovit například starou postel je výběr květinového vzoru. Na rozdíl od geometricky přesných a opakovaných obrazců je dnes doba květin zářivých, originálních, v svěžích akvarelových tónech. Takový přehoz nebo plachta umí v ložnici vytvořit živou atmosféru a všechno rázem ožije. Protože květinové motivy nejsou výhradně určeny pouze na stěny. Perfektně působí na všech prvcích místnosti.

Magická černá

Květiny v tmavém až černém provedení, jakoby vytvořené tuší, jsou v protikladu s barevnou linií zdobení, ale také představují zajímavou cestu designu. V místnosti vytvoří černá barva květu magnetickou plochu, která přitahuje pohledy. Díky jemné textuře listů však nebude působit pochmurně. Pokud takové pozadí nakombinujte například se živými květinami v zelené barvě, máte tip – top bydlení.

Květinové závěsy

Hravé, svěží, atraktivní. Květinové závěsy v ložnici nebo v obývacím pokoji jsou extrémně zajímavé nejen z hlediska oživení prostoru u okna. Mají výjimečnou moc měnit svůj odstín, sytost a tím i zjev v závislosti na konkrétní fáze dne. Jinak vypadají květiny, když přes závěs proniká ranní slunce, v poledne a při romantikům západě. Vždy jinak, vždy zajímavě.

Párování

V moderních domech můžete zkusit spárovat motivy na stěnách s čalouněním na sedačkách, nebo s květovanými ubrusy, s živými květinami ve váze, nebo třeba s fotkami, či kresbami květin na stěně. Takový domov vypadá nejen přírodně a barevně, ale velmi útulně a teple, jak kytice jarních květin.

Nešetřete

Moderní interiéry většinou stojí na minimalistických konceptech, ale to rozhodně neplatí o květových vzorech. Ty mají největší efekt ve velkém, když zabírají celé plochy. Jeden květ na louce nezaujme, no rozkvetlé lány vědí vyrazit dech. Z toho vycházejte ať už při instalaci tapety, závěsů, podušek, nebo kombinaci stěny s doplňky jako matrace, polštáře, koberce či povlečení.

Reklama