Na zahradě: Vytvořte dětem jejich vlastní ráj

0
6
Reklama

Chcete, aby vaše děti trávily více času v zahradě? Postarejte se jim o poutavou zábavu a vytvořte jim jejich vlastní útočiště a místo pro vlastní fantazii. Odměnou pro vás budou štěstím rozzářené očka vašeho malého.

Není pochyb o tom, že pohyb je pro naše ratolesti potřebný. Dopřejte jim radost z vlastního hřiště, ať už ve formě menšího pískoviště, skluzavky nebo vytoužené houpačky. Současný trh nabízí za přijatelné ceny i celé sestavy prolézačka v dřevěném, kovovém či plastovém provedení. Na osvěžení v horkých dnech dobře poslouží i menší bazén .

Zvažte výběr barev

Barevnou úpravu volte s ohledem na přímé okolí a styl vašeho domu. Počítejte s tím, že výběrem pestrých základních barev se útočiště vašich dětí stane výrazným akcentem zelené oázy. Teplé tóny do ní vnesou pozitivní a veselou rodinnou atmosféru. Pokud vsadíte na barevnost, dobře zvažte výběr i vzhledem k převládající barvy fasády domu. Namísto klasických základních barev jako žlutá, červená a modrá, zkuste vsadit na trendové kombinace: světle šedou s teplou oranžovou a žlutou nebo spojení světlezelené s oranžovou.

Chcete aby na vaší zahradě dominoval zahradní krb se sezením, či pestrý květinový záhon? V takovém případě konstrukci dětského hřiště nechte v přírodních tónech. Opticky splyne s ostatními prvky drobné architektury do jednoho celku.

Dřevěné království

Pokud se ve vaší zahradě tyčí dřevěná pergola či altán, při výběru typu dětského hřiště určitě sáhněte po tomto přírodním materiálu. Podle odborníků hra s pískem a vodou podporuje tvořivost a zručnost dětí. Pískoviště, zda jednoduchou dřevěnou konstrukci houpačky při troše zručnosti možná zvládnete i sami. Pokud ne, nezoufejte. Na trhu je v nabídce bohatý výběr preliezok, pískovišť s krytem, ​​dokonce i výroba na míru dle vaší fantazie. Ošetření i údržba dřeva je stejná jako u ostatních dřevěných stavbách na zahradě. Na výrobu konstrukcí dětských hřišť se u nás nejčastěji používá smrkové dřevo. Základní nátěr ho chrání proti dřevokazným houbám hmyzu i hnilobě a díky vrchní lazuře odolává UV záření a nepřízni počasí.

 

Reklama