V létě nechoďte kempovat, ale glampovat

0
26
Reklama

Glampování je letní novinka, která asi potěší zejména dámy. Je totiž pohodlnější než „obyčejné“ kempování, zato stejně romantické.

Vůbec ne vzácný letní scénář vypadá takto: on se těší na stanovačke uprostřed divočiny, jen vy a Matka Příroda – ona převrací oči při představě spaní ve spacáku s komáry za ušima. Naštěstí existuje skvělé řešení, které zvládnou oba – glamping. Spojení slov glamour + camping = glamping znamená, že nebudete spát pod stanem, z něhož trčí nohy, ale v mikrodomečku , maringotce , přívěsu nebo v nomádském mobilním přístřešku, který však má pohodlnou postel a zpravidla i pícku na zátop nebo přípravu jídla.

Glamping je stále populárnější nejen pro návštěvníky různých letních festivalů, kteří vyžadují více pohodlí, ale i pro rekreantů různě po světě.Mnohé takové glampingové ubytování si můžete objednat na pár dní nebo týdnů a strávit dovolenou mimo vyhrazeného kempoviska. Například ve Velké Británii vznikl projekt Epic Retreat , v němž spojili síly sdružení Best of Wales, Cambria Tours a architektonický ateliér George + Tomos.
S vládní podporou kromě ubytování – glampovania uspořádal ateliér i soutěž, která vyzývala architektů a stavitelů, aby představili návrhy mobilních rekreačních domků, které by vycházely z místní tradice a mytologie, ale zároveň drželi standard moderní architektury, a to včetně pěkného výhledu z příbytku. A samozřejmě jejich rozpočet nesměl překročit 11 000 liber.

Osm nejlepších projektů se liší stylem i estetikou, ale mají společné prvky: manželskou postel, koupelnu a pícku na dřevo, na které se dá i cosi uvařit.

Reklama