Malý slovník myček nádobí

0
2
Reklama

V informacích o myčkách nádobí se vyskytují výrazy, které běžnému člověku nic neříkají. Abyste nezůstali zapleteni ve spleti nesrozumitelných informací, připravili jsme pro vás malý slovník myček nádobí.

Antibakteriální program je speciální oplachovací procedura, která spolehlivě zničí všechny bakterie, zejména při mytí špinavého nádobí, který byl dva či tři dny uložený v myčce. Například u myček značky Electrolux Care program po skončení hlavního mytí zvýší teplotu na 68 ° C az povrchu nádobí se odstraní nežádoucí bakterie.
AutoClean je inovativní filtrační systém, který zaručuje mimořádnou kvalitu mytí i bez předmytí.
AquaCare pomocí senzoru kontroluje tvrdost vody.
AquaControl / AquaAlarm / AquaStop ochrání váš byt před vodní katastrofou. Při poškození přívodní hadice čerpadlo zajišťuje odčerpání vody a myčka vás zvukovou signalizací upozorní, že nastala nouzová situace.
Automatický program díky speciálním aquasenzorem si sám podle množství nádobí a stupně zašpinění zvolí správný mycí program. Kromě toho si automaticky zvolí příslušné množství soli podle tvrdosti vody, tak mycího prášku či tablet. V případě jejich nedostatku myčka automaticky signalizuje potřebu doplnit sůl či mycí prostředky.
Čistící prostředky jsou záležitost, kterou nelze podceňovat. Na trhu existují tablety 2 v 1, 3 v 1 či 4 v 1, které pracují na trochu odlišných principech, a ne všechny myčky podporují jejich používání. Proto si před jejich použitím tento fakt ověřte, aby nedošlo k nechtěným škodám. Použití tablet závisí také na tvrdosti vody, proto se při velmi tvrdé vodě doporučuje používat i regenerační sůl.
Fuzzy Logic je automatika řízena senzorem, která optimalizuje všechny procesy mytí. Kapacitu nebo velikost myčky určuje počet jídelních souprav nádobí, který se do ní vejde (jedna souprava sestává z mělkého, hlubokého a dezertního talíře, ze šálku s podšálkem as příborem). Do širších myček nádobí se vejde až 13 souprav, do užších přibližně osm až devět.

Multizone nebo zónové mytí umožní umýt poloviční náplň s využitím pouze vrchního nebo spodního koše. Tuto funkci oceníte zejména při mytí sklenic nebo silně znečištěných pánví a hrnců.
Šestý smysl Max je technologie, kterou využívá řada myček Whirlpool. Jde o jednodotykový program (AAA), při kterém se nádobí myje při optimální teplotě. Myčka automaticky zhodnotí, jaká je voda špinavá, a nastaví teplotu s ohledem na množství nádobí. Navíc ovládání myčky se šestým smyslem je velmi jednoduché.
Odložený začátek mytí je funkce, která uvede myčku do chodu, když jdete pryč z domu, například na návštěvu, a chcete, aby po návratu byl nádobí umyté, vysušený a čistý. V rámci šetření energiemi lze tuto funkci využít i na mytí v nočních hodinách.
Poloviční náplň je funkce, která se uplatní zejména v jedno- nebo dvoučlenných domácnostech, kde je výskyt zašpiněného nádobí vzácnější než v mnohočetných rodinách. Nemusíte čekat, dokud se myčka naplní potřebným množstvím znečištěného nádobí, což je další plus, které přispívá k vašemu komfortu.
Programů, kterými myčky disponují, může být několik. Nejčastěji se využívá takzvaný denní program / normal, který myje nádobí při teplotě 60 ° C. Také se můžete setkat s pojmy, jako jsou bio nebo eco program, které využívají při mytí sílu enzymů a pracují při teplotě 50 ° C. Tento program je vhodný na běžně nebo i silně znečištěné nádobí. Rychlý program si zase můžete zvolit, pokud na talířích nezůstaly zaschlé zbytky jídla z předchozího dne zda-li se vám po kuchyni nepovalují připálené hrnce. Na ty naopak pomůže takzvaný intenzivní program, který si při teplotě 65 až 70 ° C snadno poradí s připálenin či zaschlým jídlem.
Účinnost mytí určuje kvalitu mytí nádobí a sklenic při zvoleném šetrném programu. S ní úzce souvisí i počet ostřikovacích ramen, které jsou zabudovány v myčce, a také způsob oplachování.

Reklama