K základnímu vybavení prakticky každé domácnosti neodmyslitelně patří mikrovlnná trouba. Stereotyp jejího využití jako krabice na ohřátí včerejšího oběda byl však dávno překonán, kráčejte tedy s dobou a využívejte její potenciál naplno.
Kam s ní? První základní otázka, která rozhodne o mnohém. Zabudované spotřebiče mají pevné místo, jsou vhodnější především pro větší rodiny, protože zpravidla disponují větším vnitřním objemem. Volně stojící modely můžete přesouvat a kdykoliv schovat do skříně, jejich menší vnitřní objem však většinou kompenzuje řádově nižší cena.
"Neumím si bez ní představit život."
Přemýšleli jste někdy, jak často používáte klasickou troubu a jak často mikrovlnku? Mikrovlnná trouba se využívá až v jednom ze tří případů přípravy jídla, tedy mnohem častěji než trouba na pečení. Z toho vyplývá, že není na škodu věnovat pozornost její plnému využití, právě naopak. Až 61% Evropanů vlastnících mikrovlnku ani jen netuší, jak ji plně využít, přitom stále více literatury a internetových stránek je věnovaných právě tomuto způsobu přípravy jídla (a nejen tomuto). Trend samotné přípravy, nejen ohřevu jídla, pomocí mikrovln pronikl i k nám. Využívá se především při přípravě grilovaného masa či rýže. Popularitě se těší funkce rozmrazování (84%), grilování (62%) či zapékání (22%). Je to však všechno? Inspirujme se v zahraničí, kde hospodyňky dávno vědí, že mikrovlnnou troubu lze použít i při sterilizaci sklenic, dětských dudlíků, textilu, nebo dokonce houbiček na mytí nádobí. Praktickou vlastností je odvlhčování, díky čemuž lze obnovit křupavost sušenek nebo vysušit bylinky do voňavých čajů, a to iv zimě. Při vaření v mikrovlnce si potraviny zachovávají nutriční hodnoty, takto předpřipravené maso přijme při následném smažení jen zanedbatelné množství oleje. Originálních způsobů využití je nespočet, stačí funkce tohoto spotřebiče využívat naplno.