Minimalistický design a harmonie v domě

0
7
Reklama

Žít v moderní domácnosti, která je již ve své podstatě spojena s okolní přírodou, je snem mnoha lidí. Majitelem tohoto australského domu se jejich touha splnila.

Žít v přímořském domě v Byron Bay v Austrálii musí být bezpochyby mimořádně příjemné. Toto místo totiž svým obyvatelům nabízí ten nejlepší mix ze života v interiéru i exteriéru. Stávající subtropické klima na pobřeží umožňuje část života přenést přímo pod holé nebe. Životním stylem tamních lidí je trávit co možná nejvíce ze svého volného času venku. Velkým snem majitelů tohoto domu na pláži bylo trávit svůj čas, víkendy a chvíle relaxu na slunci, ale zároveň mít pod střechou vše, co atraktivní moderní domů má mít.

O design se postarali architekti a designéři z Davis Architects, kteří pracovali s bohatou dávkou slunečního svitu na pozemku, palmami, které poskytují přirozený zdroj ochrany před sluncem a zároveň vytvářejí příjemný vánek.

Ale to není všechno. Zadání investorů bylo jasné. „Chceme se cítit jako doma, ale zároveň žít v elegantním prostředí plném designových linií, moderních technologií a být obklopeni módními barvami,“ zněla jejich přesně definovaná představa. A tak mají svůj vysněný dům. Velká okna od podlahy až ke stropu, které vpouštějí dovnitř záplavu denního světla, čímž vytvářejí jasný interiér s veselou atmosférou v něm. Luxusní je také pohled ven, přímo na modré nebe a okolní zeleň.

Podle architektů byl dům navržen tak, aby co nejlépe využíval vnější i vnitřní prostor. Právě velká okna a minimalistické zařízení jsou klíčem celé koncepce. Dům má čtyři ložnice, otevřený denní prostor a krásnou terasu s bazénem. V domě bylo použito tvrdé dřevo z místních zdrojů na podlahy, no a stěny jsou zdobené pískovcem. Klenotem jsou starožitné prvky, kterými si majitelé svůj domácí palác vyzdobili.

Reklama