Moderní dům se šikmou střechou

0
750
Reklama

Líbí se vám moderní architektura, ale místní regulativy vyžadují šikmou střechu? Tvarové přizpůsobení neznamená automaticky volbu klasické vlnitý střešní krytiny. Čisté linie podtrhne velkoformátový plech.

V posledních letech patří u majitelů moderních domů k nejoblíbenější střešní krytině.Svým vzhledem s čistými liniemi nenarušuje vzhled moderní architektury. Velkoformátová plechová střešní krytina představuje estetické, jednoduché, a spolehlivé řešení pro šikmé střechy. Nemá téměř žádné omezení, můžete ji použít na  šikmou střechu už od sklonu 3 stupňů.

Víte, na co si dát pozor při výběru střešní krytiny?

 Od druhé poloviny minulého století se u nás rozšířily plechové krytiny z mědi, olova, pozinkované oceli a hliníku. Dnešním fenoménem jsou však velkoformátové plechové krytiny, které kombinují ocelové jádro s pozinkováním a povrchovou úpravou na bázi plastických nátěrů.

Rozeznejte kvalitu

Moderní jsou momentálně falcované krytiny z hliníku a titanzinku, které najdete na trhu v několika formátových a povrchových provedeních od různých výrobců. Při výběru si však všímejte rozdílů v kvalitě provedení, která se projevuje i v tloušťce plechu, jeho povrchové úpravě i odolnosti kotvících šroubů.

Má své přednosti

Oproti klasické keramické a betonové tašky je montáž falcované plechové krytiny rychlejší a jednodušší. Další z výhod je její nízká hmotnost a cenová dostupnost.

Na co si dát pozor?

Jelikož pod velkoformátovou střešní krytinou musí být vždy vzduchová mezera, kotví se jedině do laťování. Zde je nejdůležitější uhlídat použití samořezných šroubů s kvalitní těsnící podložkou. Na tomto detailu stojí celková životnost a funkčnost střechy.

Odolá vrtochům počasí

Máte obavu jak plechová střecha zvládne nápory silnějšího větru a blesků? Odborník říká, že když dáte důraz na kvalitu, precizní montáž a bezpečnostní střešní prvky včetně hromosvodů, plechová střecha vydrží mnoho let téměř bez údržby. A nemusíte se bát bouří ani větru.

Reklama