Moderní obklady rozjasní i váš domov

0
78
Reklama

Pro pokrytí stěn se stále využívají obklady, nazývané též obkladačky či kachličky. Jejich původní určení patřilo místnostem, které vyžadovaly vyšší ochranu stěn před působením vody, páry nebo jiných tekutin. Zpravidla tak byly vybaveny koupelny, toalety a kuchyně. Aktuální trendy už počítají s obložením i jiných místností. Obklady jsou tak nejen vkusným doplňkem, ale díky své jedinečné údržbě plní i určitou zdravotní a hygienickou roli v domácnosti.

Co jsou obklady?

Obklady patří mezi základní stavební materiály, jejichž hlavní funkcí je překrytí různých stavebních konstrukcí. Proč je překrývat? Z praktického hlediska proto, aby se zvýšila odolnost stěn, upravil jejich povrch a zajistila se vhodná údržba. Z estetického hlediska pak proto, aby bylo dosaženo požadovaného vzhledu a zakomponování prostoru do celého stylu obydlí. Obklady jsou vyráběny v nejrůznějších tvarech, velikostech a designech z materiálů jako je keramika, kámen, dřevo, sklo, dokonce i kov.

Velkoformátové obklady

Efektní vzhled koupelny, chodby, schodiště nebo i dalších prostor bez omezení zajistí velkoformátové obklady. Praktický koncept, který využívá prvotřídní materiály a neobvyklé rozměry a tvary dá vyniknout každé, a to i té nejobyčejnější místnosti vašeho domu či bytu. Hodí se dokonce i do těch úplně malých, neboť čím větší formát, tím méně spár, čím méně spár, tím menší možnost, že se vám celkový vzhled místnosti rozdrobí.

Venkovní obklady

Pro exteriérové využití se kromě velkoformátových obkladů hodí také venkovní obklady. Nejoblíbenější jsou tzv. skládané, které mají tendenci působit jako mozaiky a jejich nejběžnějším materiálem je kámen, imitace kamene, žula nebo břidlice. Kromě působivého vzhledu mají i další kladné vlastnosti, jako je ochrana fasády před povětrnostními vlivy.

Hodí se rovněž jako doplněk teras, balkonů a jiných venkovních relaxačních míst, které zútulní a zároveň působivě propojí s celým domem tak, že přechod zvenku dovnitř bude mnohem přirozenější.

 

3D obklady

Venkovní obklady umí působit vícerozměrově a i přes jejich název se hodí i do interiéru k obložení krbu a podobně. Rozměr navíc vám poskytnou také tzv. 3D obklady. Jejich předností je kombinace lehce udržovatelného keramického materiálu s použitím nestandardního dekoru. Výsledným efektem je mimořádný zážitek a ohromující dojem prostorovosti.

Plastický obklad působí přímo uměleckým dílem. Bohaté stínové efekty jsou velmi živé s dynamické. Perfektně se hodí do všech honosných komerčních i rezidenčních prostor, dobře budou působit v hotelích a restauracích, ale i na chodbách a v obývacích pokojích.

 

Reklama