Moderní pohled na klasický vzor v nové kolekci dřevěných podlah

0
9
Reklama

Návrat k tradicím, klasickým vzorem pokud poctivé řemeslné práci je patrný u mnoha nově představovaných kolekcí nábytku, obkladů i podlahových krytin. V designérských studiích a vývojových centrech lze historickou hodnotu obohatit o nové výrobní technologie a zákazníkovi nabídnout vysoce kvalitní moderní produkt.

Podobně je tomu iu nové kolekce třívrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs, která přináší současný pohled na klasický vzor podlah.Jednotným motivem čtyř vzorů kolekce Chevron je elegantní francouzský stromeček nebo francouzský vzor. Ten se od klasického stromečku odlišuje zešikmením dílů na krátkých stranách. Z výroby předpřipravené vzorované desky ve formátu 1842 x 305 x 15 mm urychlují pokládání celoplošným lepením.

Kromě exkluzivního francouzského vzoru charakterizují kolekci Kährs Chevron odstíny v přírodních tónech, kartáčovaný povrch, zkosené hrany a přírodní olej. Vzory staví na přirozené kráse a struktuře dřeviny dub s přiznanými boulemi a letokruhy. Na výběr jsou čtyři barevné varianty od hřejivé bílé a šedé přes klasickou hnědou až po tmavě hnědou v kouřovém provedení. Některé vzory byly k tomu obohaceny technikami ručního škrábání a moření. V kombinaci s bordurami (1lamelový formát o rozměru 1900 x 148 x 15 mm), které výrobce nabízí ve stejných vzorech jako podlahové díly, je výsledkem exkluzivní moderní podlaha v klasickém vzoru.

Prodávají se hotové vzorované desky o rozměrech 1842 x 305 x 15 mm, které usnadňují a urychlují pokládání. Díly s perem a drážkou (pravý a levý formát) jsou určeny pro celoplošné lepení a umožňují pokládání na podlahový topný systém. Jejich třívrstvá konstrukce s nášlapnou vrstvou z ušlechtilého dubu vede, ve srovnání s masivními parketami, k vyšší stabilitě krytiny a odolnosti vůči výkyvům tepla i vlhkosti.

Evropská kvalita s ekologickým smýšlením

Klíčovým pro výrobu dřevěných podlah značky Kährs se stal rok 1941, ve kterém tehdejší společnost AB Gustav Kahr získala kompletní patenty pro výrobu vícevrstvých parket. Po éře výroby kolovrátku, hraček, nábytku a později také dveří se tak dřevěné podlahy staly hlavní náplní činnosti firmy, založené již v roce 1857. Na konci 60. let 20. století začala firma Kährs prezentovat první podlahové díly s tovární povrchovou úpravou.

Zavedením vícevrstvé konstrukce dřevěných podlah napomohl rodinný podnik Kährs nejen ke stabilnějšímu výrobku, ale ik využívání surovin s výraznějším ohledem na životní prostředí.Příkladem revolučních změn ve výrobě dřevěných podlah může být nejen vyvinutí zámkového spoje Woodloc ® , prvního zámkového mechanismu bez použití lepidla, ale dále například používání mořidel na vodní bázi. Oproti masivním dřevěným podlahám jsou vícevrstvé podlahy Kährs o 75% stabilnější, odolné proti prohýbání, vyboulení i praskání, a to i během změny teploty. Ohleduplnost výrobce k životnímu prostředí potvrzuje i přístup k používaným materiálem. Firma Kährs byla jedním z prvních výrobců podlah, kteří nahradili syntetické ředidla ředidly na bázi vody. Tento švédský výrobce je navíc průkopníkem výrobního postupu bez použití ředidel. Došlo k tomu již v roce 1948, o mnoho let dříve, než se tento postup stal obecně uplatňovaným způsobem v průmyslu.

01_595x205

Reklama