Jak vybrat pohovku pro rodinu s dětmi

0
3
Reklama

Pohovka si vysloužila status jednoho z nejpopulárnějších kusů nábytku našich domácností. Zde čteme, odpočíváme, díváme televizi, trávíme čas s rodinou a přáteli. Pokud vybíráme pohovku pro rodinu s dětmi, estetické ideály by měly ustoupit pohodlí a praktickým potřebám rodiny. Chtěli bychom vyzdvihnout pár kritérií, které vám výběr usnadní.

Pohovka, kterou snadno vyčistíme

Při výběru první společné pohovky zvyknou zaujmout designově atraktivní modely. Situace se však mění s příchodem dětí. Prvořadým kritériem se najednou stává provedení z materiálu, který se dá snadno omývat.

Pokud máte doma malé děti, doporučujeme vám sáhnout po pohovkách s odnímatelnými potahy. Jsou praktické, protože je můžete prát v pračce, případně dát do čistírny.

Těm, kteří se nechtějí vzdát elegantního designu, doporučujeme pohovky z ekokůže. K odstranění menších skvrn nepotřebujete chemické prostředky, postačí měkký hadřík navlhčený ve vodě, případně ve slabém roztoku mýdla s neutrálním pH.

Kamuflace drobných nečistot

Jelikož je nepředstavitelné prát potahy každý den, je důležité, aby drobné skvrny působily na vaší pohovce nenápadně. Radíme vám, abyste se nenechali zlákat krásnou bílou, pokud ji už po prvním týdnu nechcete přikrýt starou dekou.

Paradoxně, ani černá není vhodná barva. Ideální jsou prskala a vzorované soupravy. Také by vás mohly oslovit modely v odstínech hnědé, která působí jako chameleón a občasné skvrny s ní snadno splývají.

Drobné znečištění sedací soupravy by se mělo odstraňovat vysavačem s kartáčovým nástavcem.

Úložný prostor nade vše

Děti mají navzdory svému věku překvapivě mnoho věcí. Hračky, knížky, oblečení, které odkládáme pro každý případ. A tak vás rozhodně potěší úložný prostor, který vám nová pohovka poskytne. Pohovky s úložným prostorem jsou velmi praktické.

Místo k sezení pro všechny

Při výběru je třeba zohlednit počet členů domácnosti. Každý by měl mít na pohovce své místo. I v případě, že momentálně máte doma batole, je třeba myslet na to, že poroste a brzy si bude nárokovat na své místo na pohovce. Pokud máte nebo plánujete mnohočetnou rodinu, je dobré zvážit sedací soupravu s křesly nebo kombinovanou sestavu is taburetkami.

Reklama