Modernizace podkroví

0
9
Reklama

Moderní podkroví, které prošlo rekonstrukcí, zvyšuje nejen jeho tržní hodnotu.Přináší také vyšší kvalitu a zdravější podmínky pro život. Součástí zdravého bydlení je dostatek denního světla a čerstvého vzduchu – na to je třeba myslet již během návrhu rekonstrukce.

Rekonstrukce by vám měla přinést vyšší komfort bydlení, bez ohledu na to, zda máte v plánu komplexní rekonstrukci včetně výměny střešních oken nebo jen kosmetickou úpravu (jako je výměna stínících doplňků). Pokud rekonstrukcí zajistíte dostatečný přísun denního světla a čerstvého vzduchu do interiéru, pocítíte, jak významně se zvýší kvalita vašeho života. Nezapomínejte také na čtyři principy zdravého bydlení.

Ty vznikly jako jeden z výsledků mezinárodní studie Healthy Homes Barometr, ve které se zúčastnilo 12 000 respondentů z Evropy. Díky nim si budete moci vytvořit zdravý domov podle svých představ.

1. Denní světlo

Dostatečné množství denního světla má vliv na vaši psychiku i fyzickou stránku. I proto je třeba neustále sledovat a vnímat jeho množství v interiéru. Bydlení v prosvětleném podkroví nabízí významnou výhodu – střešní okna dokáží do interiéru přivést až dvakrát více denního světla než fasádní a až třikrát více než vikýř.

2. Čerstvý vzduch

Vyvětraný interiér by měl být základem každého zdravého domova. Čerstvý vzduch spolu s denním světlem jsou důležité nejen z hlediska komfortního bydlení, ale také mají opodstatnění při vývoji dětí. Komfortní řešení, které myslí za vás, je VELUX INTEGRA®. Jde o systém dálkového ovládání střešních oken, který do interiéru přináší čerstvý vzduch kdykoliv – a vy na to nemusíte myslet.

Účinným způsobem, jak dostat čerstvý vzduch do interiéru, je tzv. komínový efekt, který je založen na pravidle, že vydýchaný vzduch je teplejší a stoupá vzhůru.

3. Tepelný komfort

Na úroveň tepelného komfortu byste měli hledět během celého roku. Praktickou funkci během každého ročního období plní vnější zastiňovací doplňky VELUX. Venkovní roleta, například, při úplném zatažení během léta, zabrání teplu, aby se dostalo do kontaktu s okenní tabulí. Venkovní roleta VELUX má tak potenciál udržet interiérovou teplotu nižší io 7 ° C, bez použití klimatizačních jednotek.

4. Úspora energií

Díky výrobkům VELUX jdou se zdravým bydlením ruku v ruce i úspory energie.Netřeba však hledět prioritně na úspory. Hlavním cílem rekonstrukce by mělo být vytvoření zdravého domova. Střešní okna získávají jisté množství pasivních solárních zisků, které jsou jasně vnímatelné zejména během zimních dnů. Venkovní rolety zataženo v zimě také zabraňují případným tepelným únikům av interiéru udržují teplo.

Střešní okna nabízejí možnost klasické i zapuštěné montáže. Zapuštěná montáž ukotví střešní okno o 4 cm hlouběji do střešního pláště – dochází ke zmenšení plochy, která by mohla vést k únikům tepla.125190-01-XXL-1200x900

 

 

Reklama