Zavlažování snadno a spolehlivě

0
10
Reklama

Teplé dny jsou tady a dokud si my užíváme štědré slunce, rostlinám v naší zahradě k dokonalé pohodě chybí už jen jediná věc – dostatek vody. Se spolehlivými pomocníky to však velmi snadno zařídíme.

Čerpadla s moderními funkcemi a vysokým výkonem se postarají io jejich komfort a dodají jim potřebné množství vody. O svou zahradu se tedy nemusíme bát ani v těch největších vedrech. Široká škála spolehlivých GARDENA čerpadel nám však kromě zapouzdření pomůže i při dalších úkolech. Pomocí nich můžeme zásobovat domácnost či chatu užitkovou vodou, nebo dokonce odvodnit zatopený sklep.

Zavlažování zahrady

Je v teplých dnech prioritou. Pro zahradní čerpadla to však není žádná výzva. A vůbec přitom nezáleží na tom, zda vodu na zavlažování čerpáme ze studny, z vodního zásobníku, zda ze sudu s dešťovou vodou. Řešení se najde na čerpání ze všech typů vodních zdrojů.

Například na čerpání dešťové vody je určeno čerpadlo do sudu GARDENA 4000/2 Automatic, které má výhodu automatického zapínání a vypínání. Vodu ze sudu si přitom můžeme přečerpávat do konví s vodou, nebo na čerpadlo připojíme hadicí postřikovače, které zavlažují v záhonech, či na trávníku a máme zalévání zcela bez práce. Při dokonalém relaxu nás nebude rušit žádný hluk, protože při výrobě čerpadla jsou používány pouze vysoce kvalitní materiály, čímž je garantována výkonná provoz s nízkou hlučností. Bezúdržbový kondenzátorový motor efektivně a tiše čerpá vodu tak, že o něm ani nevíme. Čerpadlo je vybaveno pojistkou proti chodu nasucho – při nízké hladině vody je provoz čerpadla automaticky zastavena.

Čerpadla s bezpečným čerpáním dvěma výstupy

Kompaktní zahradní čerpadla GARDENA můžeme využít pro rozmanité účely. Díky většímu sacímu výkonu a tlaku jsou tato čerpadla ideální na zavlažování, zvyšování tlaku ve vodovodní soustavě nebo na přečerpávání vody z jedné nádrže do druhé.Můžeme pomocí nich i vypouštět vodu z vodovodu, dešťovou vodu ze sudů, nebo dokonce i chlorovanou vodu z bazénu. Gumové patky zajišťují stabilitu s nízkou hlučností, takže čerpadlo při práci nemusíme nijak chránit, či fixovat. Pro zajištění dlouhodobé životnosti se GARDENA spoléhá výhradně na vysoce kvalitní materiály, takže díky keramickému těsnění a zdvojenému systému těsnění mezi motorem a oběžným ústrojím čerpadel je zajištěna bezpečná obsluha a ochrana před poškozením. Spínač tepelné pojistky zase chrání motor před přetížením.

Samostatnou kapitolou jsou ponorná čerpadla, které jsou určeny do studní.Nejčastějším typem studní jsou vrtané, tedy s průměrem něco málo přes 20 cm.Ponorná čerpadla do takových studní, lidově nazývané ponorky, jsou z vysoce odolných materiálů a musí se ponořit celé do vodního sloupce. Vyznačují se naprostou bezúdržbovostí, vysokým výkonem a ochranou proti běhu na sucho, protože hladina spodní vody může kolísat v závislosti na sezóny, podloží, nebo vydatnosti vododržných vrstev.

Domácí vodní automaty

S domácími vodními automaty ušetříme peníze a přispějeme k ochraně životního prostředí. Jak? Používáním dešťové vody, či vody ze studny na zavlažování zahrady, nebo její užívání pro splachování toalety a provoz automatické pračky v domácnosti.Šetříme tak pitnou vodu, která se stává stále vzácnější a dražší. Proto je zde například kompaktní domácí vodní automat Gardena 3500/4E Classic s výkonem 800 W, maximálním čerpaným množstvím 3,500 l / has maximálním tlakem 4.0 bar, který je přímo ideální jak pro mobilní, tak i stacionární použití.
Jeho provoz je přitom zcela jednoduchá a praktická. Díky ergonomicky tvarovanému držadlu lze domácí vodní automat snadno přenášet a uvést do provozu stisknutím tlačítka. Rychlé nasávání vody zaručuje integrovaný řídicí ventil. Moderní program pro nízký dodávaný objem vody zase zajišťuje bezproblémové použití i při malých odběrech, například při provozu moderních praček nebo kapátkových závlahových systémů. Toto čerpadlo má také diagnostický systém chyb. Díky němu jsou odhaleny i nejmenší poruchy, například kapající kohoutky, přetékající nádrž na WC nebo problémy na straně sání – jsou jasně indikovány pomocí blikající LED-kontrolky, která bliká v různých frekvencích v závislosti na stavu.

Bezúdržbový kondenzátorový motor s tepelnou pojistkou dopravuje vodu pomocí systému jet a pojistka proti chodu nasucho zabraňuje poškození čerpadla při nedostatku vody. Velkoobjemový filtr s jemnými oky chrání tlakové čerpadlo elektronického domácího vodního automatu před nečistotami a pískem. Je to praktické, protože není vyžadován externí předfiltr. V případě nebezpečí mrazu lze domácí vodní automat jednoduše vyprázdnit přes vypouštěcí šroub.

comfort-4000-5-72df6c71

 

Reklama