Morbidní nábytek

0
55
Reklama

Dokážete si představit, že truhla je váš každodenní společník? Jednoho dne se jí nevyhneme, ale dívat se na místo svého posledního odpočinku každý den? Morbidní! A přece si nápad využít truhlu na výrobu nábytku našel svůj okruh fanoušků. Možná se k nim přidáte i vy, když uvidíte, jaké kousky se z ní dají vykouzlit.

Rakev místo postele

Původní účel truhly je jasný, ale spát v ní? Proč ne. Lidé, jejichž smrt fascinuje, v tom mají jasno. Slovní spojení „odpočívat v pokoji“ má pro ně přesný význam. V takové posteli můžete ležet jen na zádech, případně na boku. Má však měkká sedadla, které zaručí, že vás nebude nic dřít a bude vám teplo.
Pokud byste případně zemřeli v spánku, stačí jen zavřít víko a vystrojit pohřeb …

Vždy po ruce

Kanaďan Mark J. Zeabin vyrábí rakve, které během života majitele slouží jako nábytek. Vitríny či knihovny po odstranění polic a skleněných dvířek se opět stávají klasickou truhlou. Nápad vyrábět nábytek dostal Zeabin poté, co mu zemřela milovaná babička. Truhlu pro ni vyrobil vlastníma rukama a pak si uvědomil, že je škoda používat kvalitní dřevo pouze na tento jediný účel. Dnes ve velkém podniká a o jeho rakve (či nábytek?) Je velký zájem.

Stylová sedačka

Využít se dají i ocelové rakve. Při pohledu na tyto stylové sedačky se ani nechce věřit, že mají morbidní původ. Vznikly recyklací ocelových rakví, které se nedokázali pohřební společnosti zbavit kvůli kosmetickým nedostatkům. Dokud se našla firma, která z nich vyrobila plně funkční nábytek, díky čemuž získali „nový smysl života“.
Sedačky s barokním nádechem mají bohatě prošívané měkké čalounění z kůže a subtilní kovové nohy. Vyrábějí je v několika barevných odstínech.

Kuchyňská linka

Posedlost nebo smysl pro černý humor? Ať už to nazvete jakkoli, majitel této kuchyně vlastní jedinečný originál. Navzdory neobvyklému vzhledu tato kuchyňská linka obsahuje vše, co má. Inspirace truhlou je zřejmá na první pohled a nechybí ani typické kování. Kombinace světlého javorového dřeva a černé působí elegantně. A možná neuvěříte, ale majitel domu si u šikovného truhláře objednal i nábytek do koupelny. Jaký? No přece ve tvaru rakví!

2887933

Nekonečná inspirace

Při pohledu na nábytek, který lze z truhly vyrobit, nevěřícně kroutí hlavou. V portfoliu se nacházejí skříně, jídelní stoly, konferenční a noční stolky, ale i kulečníkový stůl. Líbí se vám nebo ne? V každém případě takový nábytek je určen především pro lidi, kteří berou svůj život i smrt s humorem.

2887919

Reklama