Mozaika v obývacím pokoji rozzáří interiér

0
62
Reklama

Mozaika má v domácnosti široké uplatnění. Své neodmyslitelné místo má nejen v koupelně a kuchyni, ale i obývacím pokoji. Připadá vám mozaika zajímavá, ale nevíte, jak ji začlenit do svého obýváku? Inspirujte se s námi – přinášíme vám tipy na skvostnou mozaiku, kterou si zamilujete na první pohled!

Vyberte si mozaiku z přírodních materiálů

S mozaikou můžete doslova čarovat. Popusťte uzdu své fantazii a vytvářejte s ní neotřelou kombinaci barev a různé obrazce. Základem je zvolit takovou mozaiku, která zapadne do celkového rázu místnosti. Trendem jsou v poslední době mozaiky z přírodního kamene, ale pozadu nezůstávají ani mozaiky ze skla či keramiky. K sehnání jsou jak sytě barevné mozaiky, tak mozaiky v jemných a pastelových tónech.

Kouzlení s mozaikou v obývacím pokoji

V obývacím pokoji se nebojte oblepit mozaikou prostor kolem krbu nebo rovnou celou jednu stěnu. Mozaiku můžete nechat dominovat nebo ji s citem zkombinovat s výmalbou zdi. Aplikace mozaiky není vůbec náročná. Zatímco v minulosti jste museli lepit každý dílek zvlášť, v současné době zakoupíte mozaiku na podkladu ze silikonové síťky či papíru, který můžete podle libosti nastříhat na různé tvary.

Vyberte si mozaiku podle svého vkusu!

Výběr mozaiky neponechávejte náhodě. V potaz vezměte členitost prostoru i přístup denního světla. Není nic krásnějšího než skleněná mozaika, která se třpytí v paprscích slunce. Žádná mozaika nebude vypadat obyčejně, ani když zvolíte mozaiku v tlumených nebo přírodních tónech. Mozaika je sama o sobě zajímavá a můžete ji dokonce instalovat i na podlahu.

Trendy mozaika od výrobce Trend

Pokud hledáte kvalitního výrobce mozaiky, který má renomé po celém světě, vsaďte na italského výrobce Trend. Mozaika vás nadchne svým nadčasovým designem, na němž se podílejí známí designéři i výtvarníci. Mozaika Trend je opravdu nesmírně módní a trendy a navíc se zasluhuje o ekologickou výrobu. Trend se zaměřuje na znovuvyužitelnost materiálů, čímž šetří planetu. Trend mozaika se hodí nejen do obývacího pokoje, ale i do kuchyní, koupelen, bazénů a saun.

Mozaika i ve větších rozměrech

Na trhu zakoupíte různé tvary mozaiky a nepřeberné množství odstínů. Výhodou mozaiky je to, že jí můžete obložit i oblé tvary. V nabídce obchodů a e-shopů nechybí ani netradiční mozaiky v perleťových odstínech, s drsnými povrchy nebo s reliéfy. Jednotlivé kostičky jsou velké 2 x 2 cm i 10 x 10 cm. Narazit také můžete na obdélníčky z mozaiky nebo kosoúhelníky.

Mozaika patří mezi efektivní obklady a dokáže vykouzlit neotřelý vzhled místnosti. Ne nadarmo byla oblíbená již ve starém Egyptě, Římě a Řecku. Věříme, že i vy budete s mozaikou v obývacím pokoji spokojeni!

Reklama