Natural dlažby PRESBETON – dokonalá imitace přírodních materiálů

0
53
Reklama

Není beton jako beton. A v případě betonových Natural dlažeb to platí obzvlášť. Už se vám někdy stalo, že jste nevěděli rozeznat napodobeninu od originálu? V případě Natural dlažeb si na to budete muset zvyknout.

Natural dlažby jsou skutečné originály, co se týče podílu ručních prací, barevnosti a přirozeného vzhledu. Vyrábějí se většinou na zakázku litím betonové směsi do forem. Tato technologie umožňuje vyrobit exkluzivní dlažby s krásnými povrchy, přirozenými barvami i obrysovými tvary, takže celkově velmi dobře imitují přírodní originály.

Tyto dlažby jsou určeny na pochozí plochy jako na veřejných, tak i na soukromých prostranstvích. Z jednotlivých dlažebních desek lze vytvářet klasické zpevněné plochy i originální plochy různých tvarů a velikostí.

Imitace dřeva – dlažba BARK

Dlažební desky BARK svou barevností a různými typy reliéfních povrchů – trám, podv, kůra, letokruhy – věrně imitují dřevěné pražce a desky různých délek a tvarů. Od originálu jsou téměř k nerozeznání. Jsou vhodné do zahrad, na průchody v okrasných zónách nebo jako zpevňující prvky. Skvěle vypadají v kombinaci se skutečným dřevem, např. v srubových altánků nebo v zahradních kuchyních. 

Imitace břidlice – dlažba DAKAR

Věrná imitace tradičních „šlapáků“, které jsou stále žádané a často se využívají. V porovnání s originálními břidlicovou kameny vydrží betonové šlapáky DAKAR v podstatě navěky.

Pět různých tvarově odlišných desek je ideálně spolu kombinovat tak, aby vytvořené cestičky nebo průchody působily přirozeným dojmem. Tuto speciální dlažbu s velmi věrnou povrchovou patinou lze zakomponovat do zahradních zákoutí všude tam, kde je z různých důvodů nutné projít po trávníku, a přitom není nutné budovat dlážděný chodník.

Imitace kamene – dlažba LIMA a RIGA

Povrch dlažebních desek LIMA a RIGA připomíná starou kamennou dlažbu, jejíž reliéf se vyhladil používáním. Dlažby krásně vyniknou v zahradách, na terasách, okolo bazénů, pod pergolami nebo na zpevněných plochách kolem historických budov, jako jsou kostely, fary, ale i rodinné domy. Dlažbu LIMA lze doplnit i kruhovým obrazcem LIMA kruh a vytvořit tak designově zajímavou plochu. Klasické obdélníkové a čtvercové tvary dlažby RIGA lze obohatit zajímavými obrazci nazvanými RIGA Oktagon.

Imitace dlažebních kostek – dlažba KOBE

Dlažbu tvoří malé dlažební kostky, které připomínají staré vydláždění kameny. Dlažební prvky jsou trvale uloženy v pomocném nosném roštu, se kterým se ukládají. Obloukové, vlnité a nepravidelné tvary ploch lze jednoduše vytvořit odštěpením nosné sítě is dlažebními kameny, které do daného tvaru nepotřebujeme. Je to ideální pro dláždění zahradních cest, odpočinkových zákoutí, rodinných teras a klidných pěších zón.

Všechny Natural dlažby jsou ošetřeny impregnací na ochranu před znečištěním a povětrnostními vlivy.

Reklama