Neviditelné chladničky, které nenaruší vzhled kuchyně

0
3
Reklama

Zabudované spotřebiče, které nenaruší vzhled kuchyně, ale ukryté za dvířky s ní dokonale splynou. Samozřejmě, aniž by přitom utrpěla jejich funkčnost či výkon.

Do detailu na míru

Výběr té správné chladničky, přičemž se musíte vyznat v množství funkcí, spotřebě a zároveň zohlednit poměr cena / výkon, je někdy náročný. Pokud se však rozhodnete pro vestavěný model, narazíte ještě na několik dalších problémů. Při kuchyních na míru je poměrně běžné sáhnout právě po takovém spotřebiči a zkušený truhlář by měl vědět, jak zhotovit skříňku dle rozměrových nákresů výrobce chladničky. Přesný model byste však měli mít vybrán již na začátku, při kreslení výrobních výkresů skříněk.

Rozměry modelů se liší a často jde opravdu o milimetry. Kromě přesné výšky, šířky a hloubky se zaměřte i na výšku samotné mrazicí části. Pokud se totiž otevírá samostatně mrazící a chladící část, výška spodních dvířek by měla být v rovině se zbytkem kuchyňské linky. V tomto jsou rozdíly u jednotlivých modelů poměrně zásadní. Pozornost věnujte i pantem – jejich rozestupu a mechanismu.

Dalším bodem je zajištění odvětrání. V kuchyňské lince by měla v úrovni soklu přibýt větrací mřížka a myslet třeba i na dostatečný prostor pro odvod vzduchu nad chladničkou, aby se předešlo její přehřívání. Tyto počáteční komplikace vám však spotřebič vyplatí dokonalým splynutím s kuchyní, tišší provozem (díky uzavření ve skříni) a nižší hmotností.

Reklama