Nová generace bezdrátového vysávání, chytrá chladnička s oknem a asistenční robot

0
4
Reklama

Novinkou z oblasti domácích spotřebičů je další generace výkonných bezdrátových vysavačů CordZero ™ s technologií AERO SCIENCE či robotický vysavač HOM-BOT s dosud nejvyšším sacím výkonem. Portfolio domácích pomocníků rozšířila i nová lednice InstaView Door-in-Door ™ s podporou webOS a chytrými funkcemi. Představen byl i inteligentní Hub Robot, který funguje jako správce a centrum upozornění při manipulaci s chytrými spotřebiči.

LG CordZero ™ Handstick: vysoký sací výkon a ergonomický tvar

Tyčový vysavač CordZero Handstick nové generace s chytrým invertorovým motorem má prvotřídní sací výkon s až 16-krát vyššími otáčkami než motor letadla *. Vysoce odolný Smart Inverter Motor s desetiletou zárukou garantuje silný výkon přiváděn přímo do hubice vysavače Power Drive Nozzle. Tah virům a preciznější vysávání zajišťuje Axial Turbo Cyclone, filtr HEPA 13 si pak poradí s okolním zvířeným prachem. Vylepšená ergonomická rukojeť se snadno nastavitelnou výškou je vhodná pro různě vysoké postavy i vysávání hůře dostupných míst, jakými jsou například vysoké stropy. Dvě vyjímatelné Li-Ion Dual Power-Park baterie zajistí efektivní vysávání bez nutnosti přestávek či dobíjení. K pohodlnému úklidu přispívá i technologie zabraňující namotávání vlasů a zvířecích chlupů na kartáč.

 LG CordZero ™ Canister

Nový model vysavače CordZero Canister s chytrým invertorovým motorem a technologií Axial Turbo Cyclone má silný tah i díky 72V Li-Ion PowerPack baterii. Pokročilou technologii RoboSense 2.0, která automaticky sleduje uživatele bez nutnosti táhnout vysavač za sebou, doplňuje systém detekce kolizí. Díky přednímu senzoru se tak sám dokáže vyhýbat překážkám. Vysavač je vybaven i technologií Power Drive Nozzle a sedmistupňovým filtračním systémem s filtrem HEPA 14 pro zachycení ultra jemného prachu a alergenů. ergonomická rukojeť Opti-balanced Handle získala certifikaci společnosti US Ergonomics.

Robotický vysavač s pamětí: precizní a pohodlné úklid

Nejmodernější Smart Inverter Motor ™ umožňuje novému LG HOM-BOT dosáhnout dosud nejvyššího sacího výkonu, který překonává všechny existující robotické vysavače. Aktivní a samostatný HOM-Bot je nezávisle navigován novou technologií 3D Dual Eye ™, která současně analyzuje grafické informace ze dvou kamer. Jedna zabírá strop místnosti pro orientaci v prostoru a druhá kontroluje terén širokoúhlými záběry z přední části vysavače. Díky řadě specializovaných funkcí pro úklid rohů zvládne nový HOM-BOT kompletní čištění nejrůznějších typů podlah. Active Edge systém automaticky zapíná hubici, která je umístěna v přední části, pokud se vysavač blíží ke zdi. Dokáže tak výborně vyčistit rohy, lišty a kraje místnosti.

Nový HOM-BOT využívá také Wi-Fi připojení a díky tomu je plně ovladatelný i na dálku pomocí chytrého telefonu. To lze využít jako praktický bezpečnostní prvek. S pomocí HomeView ™ 2.0 a HomeGuard ™ funkcí umožňuje monitorovat domácnost v reálném čase a časně tak odhalit případné nežádoucí děje.

InstaView Door-in-Door ™: revoluční lednička

Chladnička Door-in-Door s 29-palcovým dotykovým LCD displejem se díky funkci InstaView a dvojitým poklepáním snadno promění na okno. Pohled do chladničky bez otevírání dveří šetří nejen elektrickou energii, ale i uchovávány potraviny. Prostor „za oknem“ slouží hlavně pro nejčastěji používané potraviny jako dochucovadla a pamlsky. Úložný prostor chladničky lze snadno otevřít pomocí tlačítka skrytého pod dveřmi.

Chytré ovládání domácnosti je díky chladničce Smart InstaView o krok jednodušší. Pomocí Wi-Fi připojení a webOS je možné pohodlně kontrolovat zásobu i nákupy potravin, a to i vzdáleně. Fotoaparát s 2-megapixelovou panoramatickou čočkou zachytí interiér chladničky z několika úhlů a pošle foto do telefonu, ať už jste kdekoli.

Lineární kompresor – záruka maximální úspory energie

LG chladničky jsou poháněny unikátním lineárním kompresorem s desetiletou zárukou. Ten vytváří menší vnitřní tření, což vede k nižší spotřebě energie, menší hlučnosti chladničky a delší životnosti. Kompresor je schopen pracovat bez komplikací až 20 let, což potvrdila i německá asociace Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik (VDE).

Inovativní funkce

Díky funkci Pure N Fresh je vzduch uvnitř chladničky vždy čerstvý a nekontaminovaný pachy z aromatických potravin. Dalším praktickým vybavením této chladničky je zásuvka FRESHBalancer ™, která optimalizuje úroveň vlhkosti, díky čemuž zůstává ovoce a zelenina čerstvá po delší dobu. Dávkovač na vodu disponuje velkým objemem nádržky a nepotřebuje vlastní přívod vody. To umožňuje umístit lednici na jakékoliv místo bez ohledu na rozvod vody.

IoT – robotický pomocník na hlasové povely

Hub Robot zastřešuje celou inteligentní domácnost. Pomocí jednoduchých hlasových pokynů jako například „zapnout klimatizaci“ nebo „změnit program praní“, ovládáte skrze robota jednotlivé domácí spotřebiče. Navíc disponuje interaktivním displejem, který poskytuje širokou škálu informací o domácnosti i plno užitečných rad. Prostřednictvím Hub Robota tak zjistíte obsah ledničky, najdete recepty, můžete objednat suroviny ale i přehrávat hudbu, vytvářet poznámky či využít řadu dalších funkcí.

Díky přívětivému designu a přátelskému uživatelskému rozhraní může robot komunikovat s členy domácnosti různými zábavnými způsoby. Vyjadřuje řadu přednastavených emocí a díky rozpoznávání obličejů dokáže reagovat rozdílně na konkrétní osoby. Mezitím však detailně monitoruje chod domácnosti a zvyky jednotlivých členů. Výsledky vyhodnocuje a přizpůsobuje činnosti spotřebičů podle zvyklostí jednotlivců k jejich dokonalému pohodlí.

Nejužitečnější je robot v společných prostorech, jako jsou kuchyně nebo obývací pokoj. Pro jednotlivé místnosti LG navrhla menší alternativu mini robotů. Od Hub Robota se liší především velikostí. Mají však mnoho společných funkcí a dokáží s ním plně spolupracovat a využívat nasbírané informace k perfektnímu fungování domova. „Náš nový Hub Robot a Smart InstaView Door-in-door ™ chladnička přinesou do domácností mnoho inteligentních funkcí,“ popisuje nové produkty Song Dae-hyun, prezident divize domácích spotřebičů a klimatizací. „Všestrannost nových technologií ukáže uživatelům výhody inteligentních domácností. Společnost LG, jako průkopník internetu věcí, bude i nadále pokračovat v inovacích výrobků. Cílem je upevnit naši pozici na čele tohoto dynamicky se rozvíjejícího trhu, „naznačuje budoucí plány společnosti.

Reklama